امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۱۰:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145415
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 255
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، حجت‌الاسلام عبدالله حاجی صادقی یکشنبه‌شب در جشن دهه انقلاب در مسجد چهارمردان اظهار کرد: ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، حجت‌الاسلام عبدالله حاجی صادقی یکشنبه‌شب در جشن دهه انقلاب در مسجد چهارمردان اظهار کرد: اسلام با ظهور خود حیاتی مجدد به بشریت داد و انقلاب اسلامی هم با همان اصول و آرمان‌ها، حیات مجدد اسلام و حیات طیبه انسان را در جهان سبب شد.

وی افزود: اسلام سبب شد مومنان زیر پرچم الهی قرار گیرند و در این بین اگر کسی از دایره دین‌داری خارج شود به ذلت اطاعت از طاغوت دچار خواهد شد.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه خروج انسان‌ها از حاکمیت غیر خدا یکی از نشانه‌های ظهور به شمار می‌رود گفت: انقلاب اسلامی ایران سبب شد حاکمیت الهی در کشورمان ایجاد شود؛ در شرایطی هم که جهانیان تشنه معارف اسلامی و الهی هستند این انقلاب می‌تواند به آنها پاسخ بدهد.

وی ادامه داد: توطئه‌ها و نقشه‌های پیاپی دشمنان را در سال‌های پس از پیروزی انقلاب شاهد بوده‌ایم که البته هدف همه آنها از بین بردن مکتب والای اسلام بوده است بنابراین حتی اگر مستکبران از عصبانیت به واسطه اقدامات جمهوری اسلامی بمیرند حق دارند.

حاجی‌صادقی با اشاره به ایجاد گروه‌های تکفیری به عنوان یکی دیگر از ابزارهای مقابله با اسلام ناب گفت: ایران اسلامی در همه این سال‌ها با زعامت امام خمینی(ره) و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای توانسته است تمام نقشه‌های شوم مستکبران عالم را خنثی کند و جالب اینکه یک خطبه رهبری چنین ظرفیتی دارد.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه افزود: پیام رهبر معظم انقلاب به جوانان غربی راهکار مقابله با اسلام هراسی و اسلام‌های دروغین و جعلی است و به یقین جز توسط ایشان، کسی نمی‌توانست فتنه‌های دشمنان را با پیامی این چنین از بین ببرد.

وی با بیان اینکه امروز انقلاب اسلامی توانسته است نقاط کلیدی را در جهان فتح کند گفت: امروز پس از گذشت بیش از سه دهه از پیروزی انقلاب اسلامی داشته‌ها و ظرفیت‌های عظیمی در ایران اسلامی وجود دارد؛ بیداری اسلامی نشان می‌دهد مسلمانان دریافته‌اند استکبارستیزی جزئی از دین‌داری است.

حاجی‌صادقی با اشاره به این حقیقت که انقلاب اسلامی هویت دینی را زنده کرد خاطرنشان کرد: در واقع می‌توان گفت در حال حاضر جبهه مومنان در مقابل جبهه کفر و استکبار ایستاده است و امروز دشمنان اسلام از حزب‌الله در ایران و لبنان نمی‌ترسند بلکه آنها از این هراس دارند که روزی حزب‌الله لندن تشکیل شود.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه در طول تاریخ فقط طی مقاطع کوتاهی حاکمیت در اختیار ولی خدا بوده است گفت: 10 سال حکومت پیامبر اکرم(ص)، پنج سال ولایت حضرت علی(ع) و سرانجام جمهوری اسلامی که ولی فقیه حاکمیت را بر عهده دارد.

وی ادامه داد: 36 سال است که نظام ولایی در ایران حاکم شده و این برای نخستین بار در دوران غیبت است که چنین امری رخ داده است؛ انقلاب ایران چه داشت که نهضت پیامبر(ص) و دوران خلافت کوتاه حضرت علی(ع) نداشت و در جواب باید گفت آنچه سبب شد امیرالمومنین(ع) گریه کند و بگوید خدایا مرا از این مردم بگیر، همان امتی است که پیوند قاطع و محکم با امام داشته باشد.

حاجی‌صادقی امت اهل قیام را حلقه مفقوده دوران ولایت حضرت علی(ع) دانست و افزود: برگزیده شدن پیامبران برای این بود که مردم برای به پا داشتن حکومت حق قیام کنند؛ زمانی قرآن حاکم می‌شود که مردم قیام کنند و در زمان انقلاب اسلامی، این ویژگی وجود داشت و همچنان تداوم دارد.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه دشمنان می‌دانند امت بی‌امام خطری ندارد و امام بی امت هم اقتدار نخواهد داشت گفت: اما امتی که با ولی خدا متصل باشد و با ولی خدا پیوند بخورد شکست نخواهد داشت و به همین دلیل دشمنان درصدد هستند که میان این دو جدایی بیفکنند.

وی افزود: دشمنان 10 سال طراحی کردند و 200 روز هم در بطن فتنه تلاش کردند تا نظام اسلامی را براندازند؛ کاش روزی همه زوایای فتنه 88 بررسی شود تا همگان دریابند استکبار چه نقشه عظیمی داشت و مهره‌ها را چگونه چید.

حاجی‌صادقی با بیان اینکه یک اقدام رهبری و یک اقدام ملت موجب شد 9 دی نه تنها فتنه را بر باد دهد بلکه آن را به عاملی برای تداوم نظام هم تبدیل کند گفت: رهبری خطبه‌های خود را در 29 خرداد 88 ایراد فرمودند و ملت هم سعه صدر نشان داد ولی زمانی دریافت آن رسیده که تیر خلاص را به فتنه و فتنه‌گران بزند و در 9 دی همه تلاش‌های دشمنان بر باد رفت.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران به چالش‌های پیش روی نظام اسلامی اشاره کرد و عنوان کرد: ما هم رو، زیر و پشت میز آمریکا را دیده‌ایم و می‌دانیم که دولت این کشور هیچ غلطی نمی‌تواند بکند وگرنه تاکنون کرده بود اما بدانیم استمرار انقلاب از به وجود آوردن آن مشکل‌تر است.

وی ادامه داد: مهم‌ترین محور حمله دشمنان را باید شناخت زیرا از آنها نباید انتظار داشت دشمنی نکنند؛ استکبار جهانی نمی‌تواند با اسلام و قرآن دشمن نباشد بنابراین برخی نباید به این فکر باشند که می‌توان معامله کرد زیرا جنگ جبهه حق به رهبری انبیا و اولیای الهی با جبهه کفر و استکبار به سردمداری شیطان‌ها، سنتی است که همیشه بوده و خواهد بود.

حاجی‌صادقی افزود: باید در هر زمان مهم‌ترین محور تهاجم دشمنان را مورد بررسی قرار دهیم، امروز مستکبران عقیده دارند انقلاب را با هیچ قدرتی نمی‌توان نابود کرد ولی باید جان و نرم افزار انقلاب را جدا کرد و از ملت گرفت؛ سه محور را در این زمینه می‌توان نام برد که برای شناخت آنها باید رگ‌های حیاتی انقلاب را شناخت که مورد آماج حملات دشمنان قرار گرفته‌اند، مهم‌ترین رگ حیاتی، راه‌های ضربه زدن به آن از سوی دشمنان و همچنین وظیفه ما در قبال این جریان سه رکنی هستند که باید مورد توجه قرار گیرند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه دشمنان، اسلام را موتور محرکه انقلاب می‌دانند گفت: به همین دلیل درصدد هستند که اسلامی بی‌خطر را به وجود بیاورند به این ترتیب که پروژه اسلام هراسی را به راه می‌اندازند تا غیر مسلمانان از اسلام بترسند و مسلمانان را نیز به اسلامی جایگزین و بدلی رساند که از اسلام ناب دست بردارند به همین دلیل سه نوع اسلام استکباری طراحی شده، اسلام سکولار یا همان دین بی تحرک و بی توجه به حاکمیت نخستین نوع این دین جعلی است.

وی با اشاره به اینکه خداوند می‌خواهد مردم خود به راه بیفتند و به حق گرایش پیدا کنند خاطرنشان کرد: لازم نیست حکومت مردم را به اجبار به بهشت ببرد ولی نباید آنان را به اجبار به جهنم هم ببرد بلکه باید زمینه را برای بهشت رفتن مردم هموار کند؛ وظیفه حاکمیت اسلامی احیای امر به معروف و نهی از منکر، نماز و زکات است.

حاجی‌صادقی افزود: ما مرگ بر آمریکا را از قرآن آموخته‌ایم و یاد گرفته‌اید که تبری مقدم بر تولی است، قرآن به ما می‌گوید در مقابل دشمن محکم باشید و بازی نخورید و این پیام قم است که می‌گوید ای مسئولان، ما از همه شما حمایت می‌کنیم ولی بیایید و ببینید قرآن چه می‌گوید؛ آیا در مذاکرات بر سر نفت و انرژی هسته‌ای دعوا داریم؟ قرآن می‌گوید دشمنان همواره با شما می‌جنگند تا اینکه از دینتان برگردید بنابراین دعوا بر سر اصول، مبانی و دین ماست.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به تاکیدات امام و رهبری گفت: دعوای آمریکا با ما بر سر اسلام است؛ اوباما هفته قبل گفت آنقدر به ایران فشار می‌آوریم تا جمهوری اسلامی تسلیم ما بشود و این همان سخن یهود است که در قرآن آمده است.

وی با تاکید بر حفظ و تقویت بصیرت دینی خاطرنشان کرد: نباید بین اصول و منافع تقابل ایجاد کرد؛ نباید گفت یا اصول یا منافع زیرا به هر منفعتی هم که بخواهیم برسیم به وسیله اصولمان این کار را انجام می‌دهیم؛ 36 سال است تجربه داریم که هر جا ایستادگی کرده‌ایم دشمن عقب رفته است.

حاجی‌صادقی افزود: ای مسئولان بزرگوار، به عنوان یک طلبه عرض می‌کنم اینکه می‌گویید زمان آن رسیده که سیاست به اقتصاد وام بدهد یعنی اینکه حالا باید در سیاست و اصول، کوتاه بیاییم و نرمش نشان بدهیم تا اقتصادمان رونق یابد، در جواب می‌گوییم لازم است اقتصاد از سیاست درس بگیرد نه اینکه سیاست به آن وام بدهد.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه گفتمان مقاومت عامل پیروزی سیاست و اصول ما بوده است گفت: اقتصاد هم برای پیشرفت و نجات باید به اقتصاد مقاومتی تبدیل شود.

وی افزود: قرآن کریم می‌گوید به ظالمان وابسته نباشید چرا که آتش می‌گیرید؛ همین وابستگی خود آتشی است که گرفتار آن می‌شویم، حال منتظر بایستیم که دیگران نفت ما را به چه قیمت می‌خرند؟

حاجی‌صادقی نقطه اتصال امت و ولایت را دومین رگ حیاتی انقلاب دانست که دشمن به دنبال ضربه به آن است و گفت: در همه دهه‌های پس از انقلاب فتنه‌هایی را شاهد بودیم ولی باید چشم‌هایمان را باز کنیم زیرا فتنه دهه 90 خطرناک‌تر است؛ می‌گویند در فتنه 88 می‌خواستیم ولایت‌محوری را بزنیم و پیوند میان امام و امت را قطع کنیم ولی به این نتیجه رسیدیم که خواص، حلقه این پیوند هستند بنابراین باید این خواص را مورد تهاجم قرار دهیم تا امت از ولایت جدا شود.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران عنوان کرد: می‌گویند انصافا هم ضربه را به بسیاری از خواص وارد کردیم ولی مردم به طور مستقیم به ولایت متصل شدند به همین دلیل باید با تحریم و فشار، مردم را خسته کرد و حساب و کتاب آنها را تغییر داد.

وی ادامه داد: استکبار دشمن ملت ماست و همه نقشه‌های خود را علیه ملت ایران پیاده‌سازی می‌کند.

حاجی صادقی با بیان اینکه باید وظایف خود را از کلمات و بیانات رهبری بیاموزیم خاطرنشان کرد: جهاد فرهنگی یگانه راهکار مقابله با هجمه‌های دشمنان است و دست ما در این عرصه پر است؛ روحانیت معظم و مراجع پیشتاز و حوزه‌های علمیه به ویژه قم نقش فرماندهی را در این نبرد دارند و باید جهاد فرهنگی را هدایت کنند.

انتهای پیام/78004/صا40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها