امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۰:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145428
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 150
به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت، نصرت‌الله سیفی از اصلاح 600هزار موتورخانه سیستم حرارت مرکزی در سراسر کشور ...

به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت، نصرت‌الله سیفی از اصلاح 600هزار موتورخانه سیستم حرارت مرکزی در سراسر کشور خبر داد و گفت: ارزش اجرای این طرح 2 میلیارد دلار است و  طی مدت اجرای 10 ساله این طرح 3.7 میلیارد مترمکعب در مصرف گاز صرفه جویی می شود.

وی در خصوص بهبود کارآرایی موتورخانه‌ها درراستای کاهش مصرف انرژی اظهار داشت: با بهبود کارآرایی موتورخانه‌ها در کشور بین 30 تا 50 درصد با هزینه عایق‌کاری و تنظیم مشعل صرفه جویی انرژی خواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت مدیریت بهینه‌سازی مصرف سوخت تصریح کرد:  9 تا 13 میلیون مترمکعب گاز صرفه جویی انرژی که در نتیجه اجرای این طرح ایجاد خواهد شد، تقریبا نصف میزان تولید  یک فاز پارس جنوبی است.

این مقام مسوول تاکید کرد: درحال حاضر با توجه به فراخوان انجام شده، بیشتر از  30 شرکت برای اجرای این طرح  اعلام آمادگی کرده اند. همچنین با تولیدکنندگان تجهیزات و معاونت فناوری ریاست جمهوری در خصوص فناورانه کردن موتورخانه ها مذاکراتی صورت گرفته است تا  بااعطای وام لیزینگ به استفاده‌کنندگان کمک نمایند.

وی تصریح کرد:ما از آن دسته تولید کنندگان تجیهزات موتورخانه که تمایل به مشارکت در اجرای این طرح دارند استقبال می کنیم.

سیفی خاطرنشان کرد:  شرکت مدیریت بهینه سازی مصرف سوخت هم اکنون درحال آماده کردن مقدمات کار است  و سامانه‌ای را نیز در دست طراحی دارد که علاوه بر مردم، شرکتها و ناظرانی‌ که مایل به مشارکت در طرح هستند بتوانند  در آن ثبت نام کنند.

به گفته این مقام مسوول، شرکتهای  گاز استانی پیگیر کار عقد قراردادها هستند و  پیش بینی می شود قبل از زمستان سال آینده عملیات اجرایی طرح  آغاز شود.

 وی یادآور شد: اجرای این طرح علاوه بر کاهش مصرف سوخت به بهبود وضع محیط زیست نیز کمک شایانی خواهد کرد.

 

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها