امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۳:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145444
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۵:۲۴
تعداد بازدید: 235
آلن اظهار داشت که نیروهای ائتلاف در حال آموزش و آماده سازی ۱۲ لشکر عراقی جهت آغاز حمله زمینی علیه گروه تروریستی داعش هستند.آلن هیچ توضیحی درباره نقش ...

آلن اظهار داشت که نیروهای ائتلاف در حال آموزش و آماده سازی ۱۲ لشکر عراقی جهت آغاز حمله زمینی علیه گروه تروریستی داعش هستند.
آلن هیچ توضیحی درباره نقش اردن در این حمله نداده است.
«ما در جنگ علیه گروههای تروریستی در عراق شریک داریم، اما در سوریه چنین شریکی وجود ندارد.»
همچنین اعلام شد که هواپیماهای ائتلاف بین المللی ضد داعش در حال ریختن اعلامیه‌هایی بر روی شهر «رقه» در سوریه هستند که در آن از ساکنان این شهر خواسته شده فورا شهر را ترک کنند.

به گزارش پیروان موعود؛ فرمانده ائتلاف بین المللی برای مقابله با داعش اعلام کرد نیروهای عراقی بزودی یک تهاجم گسترده زمینی را برای بازپس گرفتن بخشهایی از این کشور که به تصرف داعش در آمده آغاز خواهند کرد. ژنرال جان آلن در مصاحبه با خبرگزاری رسمی اردن گفت: یک پاتک گسترده زمینی در عراق صورت خواهد گرفت. وی افزود: پس از شروع حمله زمینی برای بازپس گیری عراق، جنگنده های ائتلاف نیز وارد عمل خواهند شد. آلن اظهار داشت که نیروهای ائتلاف در حال آموزش و آماده سازی ۱۲ لشکر عراقی جهت آغاز حمله زمینی علیه گروه تروریستی داعش هستند. آلن هیچ توضیحی درباره نقش اردن در این حمله نداده است. آلن از حمایت ائتلاف بین المللی ضد داعش از نیروهای عشایر عراقی خبر داد و گفت که جوانانی از عراق و نیروهای ویژه آمریکایی، هم اکنون ماموریت آموزش نظامی عشایر عراقی ضد داعش بویژه در استان الانبار را بر عهده گرفته‌اند. وی در پاسخ به سوالی درباره داعش در سوریه اظهار داشت: «ما در جنگ علیه گروههای تروریستی در عراق شریک داریم، اما در سوریه چنین شریکی وجود ندارد.» همچنین اعلام شد که هواپیماهای ائتلاف بین المللی ضد داعش در حال ریختن اعلامیه‌هایی بر روی شهر "رقه" در سوریه هستند که در آن از ساکنان این شهر خواسته شده فورا شهر را ترک کنند. اکنون سه روز است که جنگنده‌های ائتلاف و به خصوص جنگنده‌های اردن به بمباران شدید مواضع داعش در پایتخت خودخوانده این گروه روی آورده‌اند. اردن در واکنش به زنده زنده سوزانده شدن خلبان خود توسط داعش طی سه روز 56 حمله هوایی به مواضع این گروه تروریستی در عراق و سوریه انجام داده است. جنگ زمینی اردن با داعش در سوریه یک مقام بلندپایه دولتی در اردن فاش کرد که طرح مبارزه زمینی با داعش (در سوریه) روی میز پادشاه اردن قرار گرفته است. این طرح برای اجرا شدن مستلزم ورود به خاک سوریه خواهد بود. اردن در شمال خود دارای مرز مشترک با سوریه است. این مقام دولتی به وبگاه خبری «العرب الیوم» اردن گفت: ایده ورود به درگیری مشخص با داعش روی میز تصمیم‌گیرندگان است و عبدالله دوم این مسئله را با مسئولان عالی‌رتبه امنیتی کشور بحث خواهد کرد.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها