امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۳:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145462
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۵:۵۳
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، به مناسبت دهۀ مبارکه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی، کتاب گفتمان بیداری اسلامی که حاوی پنج گفت‌وگو با آیت الله ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، به مناسبت دهۀ مبارکه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی، کتاب گفتمان بیداری اسلامی که حاوی پنج گفت‌وگو با آیت الله اراکی درباره تأثیرات جهانی انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره) و بیداری اسلامی است، عرضه شده است.

 این کتاب شامل 5 گفت‌وگو با عناوین زیر است:

1. تأثیر امام خمینی (قدس سره) بر جهان معاصر؛ 2. تأثیرات انقلاب اسلامی ایران بر بیداری اسلامی؛ 3. ضرورت تبیین اصل ولایت فقیه برای بیداری اسلامی؛ 4. وحدت، بیداری اسلامی و انقلاب اسلامی ایران؛ 5. وحدت، تاکتیک یا استراتژی انقلاب اسلامی.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «اولین تأثیر انقلاب اسلامی ایران و اندیشۀ امام خمینی(ره)، امید دهی به جوامع تحت ستم بود. ملت‌های تحت ستم و جوامع اسلامی که خصوصاً در صد سال اخیر دچار حالت ناامیدی شده بودند، با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، این امید در آنها به وجود آمد که می­ توان و می ­شود نظام­ ها را عوض کرد و مستکبران را از عرش قدرت، به زیر آورد.

دومین تأثیر انقلاب اسلامی و تفکر امام خمینی(ره) بر بیداری ملت ها خصوصاً ملت‌های اسلامی این بود که مردم را نسبت به نقش منفی حاکمان مستکبر در بدبختی و مشکلات جوامعشان بیدار کرد.

نکتۀ سومی که از انقلاب اسلامی ایران مایه گرفته شد، این بود که در این جنبش‌ها نیاز به یک شعار واحد و اندیشۀ واحدی بود که بتواند عامۀ مردم را با هم یک جهت کند. آنچه که می‌توانست مردم را یک جهت کند، شعارهای دینی و اسلامی و همچنین اندیشه ها و انگیزه های دینی بود، لذا شعارهای اسلامی بر سر زبان های مردم افتاد و آن شعارها، مردم را یک جهت کرد.»

کتاب «گفتمان بیداری اسلامی» در 96 صفحه، قطع رقعی، شمارگان 2000 جلد و قیمت 3500 تومان به زیور چاپ آراسته شده است. گفتنی است دفتر نشر معارف تاکنون از این اندیشمند و استاد برجسته حوزه کتابهای «امامت در قرآن»، «اصول عرفان ناب اسلامی در معارف سجادی(ع)»، «نظریه شناخت» و «فقه نظام سیاسی اسلام» را منتشر کرده است.

***

برای تهیه کتاب آیت الله محسن اراکی می‌‏توان از طریق سایت پاتوق کتاب و دیگر مراکز توزیع محصولات فرهنگی اقدام کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها