امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۴:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145464
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۵:۵۳
تعداد بازدید: 41
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، فصلنامه نقد کتاب «کودک و نوجوان» روز سه شنبه 21 بهمن ماه با حضور مجید غلامی جلیسه، مدیرعامل ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، فصلنامه نقد کتاب «کودک و نوجوان» روز سه شنبه 21 بهمن ماه با حضور مجید غلامی جلیسه، مدیرعامل موسسه خانه کتاب، سیدعلی کاشفی سردبیر فصلنامه و نویسنده کودک و نوجوان رونمایی می شود.

شماره 1و 2 فصلنامه نقد کتاب «کودک و نوجوان» با سردبیری سیدعلی کاشفی خوانساری ویژه فصل های بهار و تابستان 1393 منتشر شده است.

محمدعلی بنی اسدی، مصطفی رحماندوست، حجت الاسلام محمدرضا زائری، سپیده خلیلی، حسین شیخ رضایی و علیرضا کرمانی هیت علمی فصلنامه نقد کتاب کودک و نوجوان را تشکیل می‌دهند.

مراسم رونمایی از فصلنامه نقد کتاب «کودک و نوجوان» ساعت 10 صبح روز سه‌شنبه در سرای اهل قلم به نشانی خیابان انقلاب، خیابان فلسطین جنوبی، کوچه خواجه نصیر، سرای اهل قلم، پلاک 2، برگزار خواهد شد.

* «خاطره نگاری انقلاب با نگاهی به آثار محسن کاظمی» در سرای اهل قلم

نشست «خاطره نگاری انقلاب با نگاهی به آثار محسن کاظمی» روز سه شنبه 21 بهمن ماه با حضور محسن کاظمی، سعید علامیان و علی اله سلیمی از ساعت 14در سرای اهل قلم برگزار خواهد شد.

محسن کاظمی، نویسنده و پژوهشگر تاریخ معاصر ایران از فعالان عرصه خاطره نگاری و تاریخ شفاهی به شمار می رود. کاظمی به سال ۱۳۴۸ در تهران زاده شد. پس از اخذ دیپلم در رشته اقتصاد در دانشگاه علامه طباطبائی پذیرفته شد و درجه کارشناسی اش را اخذ کرد.

وی در سال ۱۳۷۴ به عنوان وقایع نگار به هئیت معارف جنگ ارتش پیوست و تا سال ۱۳۷۷ در آنجا فعالیت داشت و سلسله گزارش هایی از سفرهای میدانی آن تهیه کرد. قسمتی از این گزارش ها تحت عنوان یادداشت های سفر شهید صیاد شیرازی در سال ۱۳۷۸ انتشار یافت.

او از سال ۱۳۷۴ با دفتر ادبیات انقلاب اسلامی به همکاری پرداخت و گفتگوها و مصاحبه هایی بدیع با شخصیت های سیاسی و مبارز انجام داد. از وی گزارشها و مقالات بسیاری در جراید و نشریات منتشر شدهاست. برخی نوشته ها و مقالات تحقیقی وی در همایش ها و نشست های تخصصی ارائه شدهاست.از ویژگی های آثار وی می توان به نثر ساده و روان و محققانه اشاره کرد.

کتاب های «سالهای بیقرار»، «احمد احمد»، «خاطرات مرضیه حدیدچی دباغ»، «خاطرات عزت شاهی» و «یادداشت های سفر شهید صیاد شیرازی»از کتابهای این نویسنده پژوهشگر است.

نشست «خاطره نگاری انقلاب با نگاهی به آثار محسن کاظمی» در سرای اهل قلم برگزار خواهد شد.

* نقد و بررسی «گفتمان نجات بخشی در ایران عصر صفوی»

بیست و هفتمین نشست از سلسله نشست های خانه نقد کتاب ایران به نقد و بررسی کتاب «گفتمان نجات بخشی در ایران عصر صفوی» اختصاص دارد.

این نشست با حضور نسیم خلیلی (نویسنده)، محمد کاظم رحمتی، سیدسعید میرمحمد صادق و حسین زرینی روز سه شنبه بیست و یکم بهمن ماه از ساعت 16 در سرای اهل قلم برگزار می شود.

کتاب حاضر نگاهی نو به تاریخ اجتماعی و فکری عصر صفوی است. تاریخ نگاری مرسوم و متعارف بیشتر با رویکردی سیاسی – مذهبی رخدادهای این دورۀ تأثیرگذار را بررسی کرده و در این میان عرصه های اجتماعی و اندیشگی آن مغفول باقی مانده است.

نویسنده که سال هاست در حوزۀ تاریخ ایران قلم می زند با رویکردی تازه از چارچوب های خشک و غیر متعارف تاریخ نگاری فراتر رفته و تلاش کرده است سه مضمون قهرمان جویی، موعود باوری و هزار گرایی را در تاریخ نگاری و ادبیات دورۀ صفوی، تحت عنوان « گفتمان نجات بخشی»، با روشی تحلیلی دنبال و بررسی کند.

نقد و بررسی کتاب «گفتمان نجات بخشی در ایران عصر صفوی» در سرای اهل قلم برگزار می شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها