امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 22
۰۱:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14547
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۷
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «دویچه‌وله»، سیاست‌های اقتصادی دولت اسپانیا که با پیگیری برنامه‌های ریاضتی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «دویچه‌وله»، سیاست‌های اقتصادی دولت اسپانیا که با پیگیری برنامه‌های ریاضتی شرایط زندگی مردم این کشور را دشوار کرده است، بار دیگر هزاران تن از مردم این کشور را به خیابان‌های «مادرید»، «بارسلونا» و 27 شهر دیگر کشاند.


این تظاهرات در پی فراخوان 3 اتحادیه بزرگ کاری برگزار شد. در مرکز مادرید مردم در حالی که طبل می‌نواختند و سوت می‌زدند، از دولت «ماریانو راخوی» نخست‌وزیر خود خواستند سیاست های ریاضتی را محدود کند، کارآفرینی را در دستور کار قرار دهد و اقتصاد کشور را از حالت رکود خارج کند.
معترضان شعار می‌دادند: «برنامه ریاضتی نابود کرد و کشت» و یا اینکه « بدون نان آزادی نیز وجود ندارد»


اسپانیا چهارمین اقتصاد بزرگ اروپاست و در سال گذشته برنامه ریاضت اقتصادی را اجرا میکند که در تاریخ این کشور بی‌سابقه بوده است. دولت ناگزیر است تا سال 2014، 150 میلیون یورو صرفه‌جویی کند. این اقدامات در راستای کاهش بدهی‌های این کشور پیگیری می‌شوند.

نرخ بیکاری در اسپانیا به 27.16 درصد رسیده است که از سال 1975، زمان مرگ ژنرال«فرانکو» دیکتاتور وقت، بی سابقه بوده است. این در حالی است که نرخ بیکاری میان جوانان 16 و 24 ساله از این رقم هم بیشتر است.
انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها