امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۱۰:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145483
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۵:۵۳
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، شصت و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین از پنج‌شنبه گذشته آغاز به کار کرد و امروز در حاشیه پنجمین روز ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، شصت و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین از پنج‌شنبه گذشته آغاز به کار کرد و امروز در حاشیه پنجمین روز برگزاری این جشنواره اعلام شد که «دیتر کاسلیک»، رئیس 66 ساله این جشنواره تا 70 سالگی یعنی سال 2019 میلادی همچنان در این مقام باقی خواهد ماند.

«کاسلیک» که از سال 2001 به این مقام منتسب شده است همواره مورد حمایت مقامات فرهنگی کشور آلمان بالاخص وزیر فرهنگ این کشور بوده است.

رسانه‌های این کشور نیز علمکرد او را طی این سال‌ها مثبت ارزیابی کرده‌اند آنچنانکه دویچه‌وله در این‌باره می‌نویسد: برلیناله در زمان ریاست او به لحاظ کمی و کیفی گسترش یافته و استقبال تماشاگران از جشنواره تاییدی بر تلقی او از تلفیق هنر و صنعت در سینما است.

منتقدان سینمای آلمان نیز نقطه قابل توجه پرونده او را حمایت از فیلم‌ها داخلی (آلمانی) عنوان می‌کنند، مورد که در زمان مدیریت «موریتس دهادلن» به شدت مورد بی‌مهری  قرار گرفته و  سبب دلخوری و رنجش بسیاری از سینماگران آلمانی به‌ویژه جوانتر‌ها شده بود.

بنا بر این گزارش، شصت و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین پنج‌شنبه گذشته افتتاح شده و تا 15 فوریه (25 بهمن) به کار خود پایان خواهد داد.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها