امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۲۱:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145485
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۵:۵۳
تعداد بازدید: 25
کیارش اسدی زاده کارگردان فیلم سینمایی «شکاف» در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس درباره این فیلم گفت: مراحل فنی فیلم گس که تمام شذ تصمیمی ...

کیارش اسدی زاده کارگردان فیلم سینمایی «شکاف» در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس درباره این فیلم گفت: مراحل فنی فیلم گس که تمام شذ تصمیمی گرفتیم که صاحب فرزند شویم و طبیعتا با آدم های پیرامونمان گپ میزدیم من احساس کردم که در جامعه امروز درباره این موضوع فکر نشده تصمیم گیری می‌شود و از همین جا شروع به نوشتن فیلمنامه «شکاف» کردیم.

وی درباره تاثیرگذاری اینگونه آثار در جامعه تاکید کرد: شکاف اصلا با رویکرد تاثیر ساخه شده است، گروه سازنده شکاف را ساختند که در دل خانواده ها تاثیر بگذارد اما واقعیت این است که حتی اگر در دل یک خانواده هم تاثیر بگذارد کار خود را کرده است.

اسدی زاده گفت: سینمایی که به عنوان سینمای احتماعی شروع به حرف زدن می‌کند و دغدغه های اجتماعی را مطرح می‌کند سعی در اصلاح و رشد جامعه دارد و اگر این اتفاق نیافتد بازنده است و امیدوارم فیلم من این کار را انجام دهد.

این کارگردان جوان سینما درخصوص پیش بینی موفقیت «شکاف» در گیشه عنوان کرد: با برنامه ما این است که در خرداد ماه «شکاف» را اکران کنیم و با تجربه ای که آقای سرتیپی در پخش آثار سینمایی دارند فکر میکنم به امید خدا اکران موفقی داشته باشیم و فیلم نیز یک فیلم قصه گو است.

اسدی زاده با اشاره به مرزبندی بین سیاه‌نمایی و امید در آثار سینمایی تاکید کرد: من واقعا خیلی تعریفی از واژه سیاهنمایی ندارم ولی اصولا وقتی سینمای اجتماعی نقدی اتفاق می افتد تلخی هایی را به همراه دارد و این تلخی ها را از دل جامعه میگیرد و رسالت سینمای اجتماعی این است که اگر لکه ای میبیند این لکه را بزرگ کند تا همه آن را ببینند و بشناسند ولی اینکه پایان ماجرا راهکاری ارائه ندهد در نسبت با هر جامعه ای بی انصافی است و فیلمی که سراسر آن تلخ است می‌تواند در پایان امیدآفرینی کند تا آن فیلم به یک زندگی بهتر منجر شود ولی اگر سربسته فقط تلخی ها را نشان دهد و راهکاری ارائه ندهد و توصیه ای به مخاطب نکند می‌توان واژه سیاه‌نمایی را به آن اطلاق کرد.

وی خاطرنشان کرد: «شکاف» فیلمی است که لحظات تلخ زیاد دارد ولی نمی‌توان گفت که «شکاف» فیلم ناامیدکننده ای است. شکاف رفتار آن بخشی از جامعه را نشان می‌دهد که صد در صد اشتباه است؛ پس سعی دارد تا راهکار ارائه میدهد که زندگی بهتری را اتفاق بیافتد و مردم را آگاه کند.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها