امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۱:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145496
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۵:۵۳
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار سعید منتظر المهدی معاون اجتماعی ناجا درباره برگزاری جشنواره فیلم فجر و تاثرات آن گفت: امیدوارم ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار سعید منتظر المهدی معاون اجتماعی ناجا درباره برگزاری جشنواره فیلم فجر و تاثرات آن گفت: امیدوارم بعد از این جشنواره پنجره ها و افق های خوشایندی فراروی فیلمسازان ما باز شود. موضوعی مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد مسئله امید آفرینی است و اگر بتوانیم پویندگی و نشاط اجتماعی را در آثار سینمایی به تصویر بکشیم تا مشکلات ما حل می شود.

وی افزود: توفیق تماشای فیلم های حاضر در جشنواره فجر را نداشتم اما شنیده ها حاکی است که در آثار سینمایی اشاره های زیادی به حوزه آسیب های اجتماعی شده است.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی اظهار کرد: در عصر ارتباطات، هزاره سوم و دهکده جهانی با ظهور و بروز پدیده های متنوع اجتماعی زیادی روبرو هستیم و راهکارهای مقابله با آن را بلد نیستیم؛ البته راهکارها بسیار آسان است اما باید علمی و آکادمیک باشد.

سردار منتظر المهدی ادامه داد: امروز متاسفانه عدم ایجاد فرصت گفتمان بین اعضای خانواده پدر و مادر های شاغل و گاها فرزندان رها شده آنها از همه زمان ها، نیاز جوانان ما را به اینکه این مهارت ها را بیاموزند بیشتر کرده است.

وی با اشاره به اینکه باید در کنار ارائه صورت مساله راهکار هم ارائه کنیم افزود: ابتدا باید آموزش مبتنی بر درمان کنیم، یعنی سینمای درمانگر (سینما تراپی) داشته باشیم. اگر اینگونه عمل کنیم موفق می شویم؛ هر چند که دیدن فیلم بدون اینکه آموزه ای داشته باشد و صرف فلسفه فیلم دیدن، خود پیشگیری است.

معاون اجتماعی ناجا درپاسخ به سوالی درباره حضور کارگردانان جوان در جشنواره امسال و ارتباط جوانان با آسیب های اجتماعی خاطر نشان کرد: اتفاق سی و سومین جشنواره فیلم فجر ورود حداکثری جوانان به عرصه فیلمسازی بوده و این شور و حال بسیار مثبت است.

منتظر المهدی گفت: باید به جوانان میدان داده شود و در عین حال از نخبگی فیلمسازان صاحب سبک قدم نیز استفاده شده و این مهم با نیروی جوانی توامان شود.

وی ادامه داد: باید قسمتی از کار به جوانان واگذار شود و نهاد های دیگر هم حمایت کنند و نظارت داشته باشند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها