امروز : پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 24
۱۴:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145497
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۵:۵۳
تعداد بازدید: 17
ثریا قاسمی بازیگر پیشکسوت سینمای ایران در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس درباره آثاری که تاکنون در سی و سومین جشنواره فیلم فجر دیده است اظهار ...

ثریا قاسمی بازیگر پیشکسوت سینمای ایران در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس درباره آثاری که تاکنون در سی و سومین جشنواره فیلم فجر دیده است اظهار داشت: قضیه فیلم دیدن ما کمی مشکل‌ساز است. من ده سالی عضو هیئت داوران خانه سینما بودم و برای داوری آثار یک ماه الی یک ماه و نیم وقت می‌گذاشتم و فیلمها را می‌دیدم.

وی با اشاره به مقوله جذب مخاطب در آثار سینمایی چندین سال اخیر تاکید کرد: شکل همه چیز تغییر پیدا کرده است. برخی اوقات قصه های خوبی میبینیم اما در پایان متوجه می‌شویم که فیلمساز نتوانسته با مخاطب ارتباط برقرار کند و بین زمین و هوا مانده است. چندین سال است که مشکل قصه داشتیم و به همین دلیل بین 60 یا 70 فیلمی که در طول سال ساخته می‌شود تنها 3 یا 4 فیلم قابل دیدن و بحث است.

بازیگر فیلم رخ دیوانه با اشاره به فضای امید در بین آثار سینما ادامه داد: امید تحت هر شرایطی وجود دارد و به دوره‌های قبل و جدید مدیریتی ارتباطی ندارد، درخت هم که می‌کاریم امید داریم که ثمره آن را مبینیم، امید از واجبات زندگی بشر است و همه امید داریم که همه چیز خوب باشد.

ثریا قاسمی در توصیه‌ای خطاب به جوانان سینما عنوان کرد: جوانان توجه داشته باشند که وارد عرصه بسیار سختی شده‌اند و اگر این عرصه را بشناسند با دقت بیشتری وارد خواهند شد. ورود به عرصه هنر از همه نوع آن مشکل است و خیلی چیزها به غیر از دانش و تجربه لازم است علاوه بر اینکه صبر را باید مورد توجه قرار بگیرند.

وی با اشاره به گزیده‌کاری خود در عرصه سینما خاطرنشان کرد: علت گزیده کار کردن من در سینما به ضعف فیلمنامه و قصه بر می‌گردد و دیگر اینکه برای افرادی در سن ما کمتر قصه نوشته می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار