امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۷:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145504
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۵:۵۳
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «خوزه مانوئل گارسیا-مارگالو» وزیرخارجه اسپانیا امروز (دوشنبه) گفت که ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «خوزه مانوئل گارسیا-مارگالو» وزیرخارجه اسپانیا امروز (دوشنبه) گفت که اتحادیه اروپا با تحریم روسیه نزدیک به 21 میلیارد یورو (برابر با 24 میلیارد دلار) ضرر کرده است.

به گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، گارسیا-مارگالو که در آستانه نشست امروز وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل سخن می‌گفت افزود: «تحریم‌ها (علیه روسیه) برای همه ما هزینه داشته است؛ اتحادیه اروپا تا این لحظه 21 میلیارد یورو ضرر کرده است. در اسپانیا در بخش کشاورزی و گردشگری در رنج هستیم».

هفته گذشته رسانه‌های غربی از گسترش تحریم‌های علیه روسیه با اضافه شدن 19 روسی و اوکراینی و همچنین 9 سازمان به فهرست  تحریم شده‌ها در نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا در روز دوشنبه، خبر داده بودند.

درگیری داخلی در اوکراین به محل اصلی اختلاف میان روسیه و غرب بدل شده است. اتحادیه اروپا و آمریکا و چندی از متحدانش تا کنون چندین دور تحریم علیه روسیه را با هدف تضعیف قدرت دفاعی، بانکی و بخش‌های اقتصادی این کشور به اجرا گذاشته‌اند. روسیه نیز در پاسخ، تحریم یکساله ایالات متحده و اروپا را در بخش مواد غذایی برقرار کرد و از واردات گوشت، میوه، سبزیجات و محصولات لبنی از این کشورها به روسیه، جلوگیری به عمل آورد.

دور آتی گفتگوهای صلح اوکراین، در قالب موسوم به «نرماندی»، با شرکت رهبران روسیه، اوکراین، آلمان و فرانسه، بناست یازدهم فوریه در مینسک برگزار شود. گفتگوهای صلح اوکراین تا امروز بارها در قالب‌ها گوناگون صورت گرفته ولی هیچیک تا کنون به آتش‌بس طولانی مدت در شرق اوکراین نیانجامیده است.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها