امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۹:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145505
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۵:۵۳
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «کورئو دل اورینکو»، ظاهرا دست کم 11 ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «کورئو دل اورینکو»، ظاهرا دست کم 11 نفر در شهر & laquo;کوکولا» مکزیک که در آن‌ جا فرضیه سوزانده شدن 43 دانش‌آموز ناپدید شده «آیوتسیناپا» ایالت «گررو» در جنوب مکزیک وجود دارد؛ ربوده شده‌اند.

یک گروه از کارگران معدن کانادایی «مدیا لونا» در مکزیک گزارش داد که جمعه گذشته احتمالا چندین نفر از همکارانمان در شهر «کوکولا» در ایالت «گررو» در جنوب مکزیک ربوده شده‌اند.

روزنامه «لا‌خورنادا» نیز گزارش داد که دست کم 11 نفر توسط گروهی بین 20 تا 30 نفر از افراد مسلح در شهر «کوکولا» ربوده شده‌اند.

این روزنامه همچنین اعلام کرد که این افراد زمانی‌ که با یک وسیله نقلیه عمومی از «کوکولا» به دهکده «نوئوو بالسا» مکزیک در حال حرکت بودند، ربوده شده‌اند.

«خوآن زونیگا مندز» سخنگوی شرکت «مدیا لونا» در یک کنفرانس مطبوعاتی در مکزیک گفت: این حادثه جمعه شب زمانی که کارگران معدن پس از اتمام روز کاری خود توسط یک وانت به سمت دهکده «نوئوو بالسا» در حرکت بودند اتفاق افتاد؛ گویا آن‌ها توسط گروهی از 20 نفر از افراد مسلح مورد حمله قرار گرفتند.

«زونیگا» افزود: مسیری که این افراد ربوده شده‌اند بسیار پر رفت‌و‌آمد بوده و با وجود این‌که در برخی روزها ژاندارمری، نیروهای ارتش و پلیس در این مناطق حضور دارند، فاقد نظارت و کنترل کافی می‌باشد.

«کوکولا» از زمان ناپدید شدن 43 دانش‌آموز ناپدید شده مکزیکی از ماه دسامبر 2014 که در آن نیروهای پلیس این شهر به همراه قاچاقچیان مواد مخدر در این رخداد دست داشته‌اند تحت کنترل پلیس فدرال و ارتش این کشور می‌باشد.

با وجود این‌که تعداد ربوده‌شدگان به طور دقیق مشخص نیست اما با توجه به اطلاعات رسانه‌های مکزیک ممکن است علاوه بر کارگران این معدن، ساکنان روستاهای اطراف نیز که معمولا تا «نوئوو بالسا» از وسایل نقلیه عمومی استفاده می‌کنند نیز جزو افراد ربوده شده باشند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها