امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۳:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145529
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۵:۵۳
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزارت خزانه‌داری انگلیس روز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد تحریم‌

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزارت خزانه‌داری انگلیس روز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد تحریم‌ های علیه شاخه نظامی حزب‌الله لبنان بار دیگر تمدید شده است.

لندن در این بیانیه از شرکت‌ها و از اشخاص حقیقی خواسته تا از معامله و ارائه خدمات مالی با شاخه نظامی حزب‌الله خودداری کرده و اموال این گروه را مصادره کنند.

اتحادیه اروپا و به تبع آن انگلیس اولین بار روز 22 جولای سال 2013 تحت فشار رژیم‌صهیونیستی نام شاخه نظامی حزب‌الله لبنان را به لیست سیاه گروه‌های تروریستی، اضافه کرد.

انگلیس به همراه هلند دو کشوری بودند که بیشترین تلاش‌ها را برای افزودن نام حزب‌الله به لیست تحریم‌های اتحادیه اروپا انجام دادند. حضور نیروهای حزب‌الله در سوریه و همچنین ادعای دست داشتن این گروه در انفجار یک اتوبوس حامل اسرائیلی‌ها در شهر بورگاس بلغارستان، از جمله بهانه‌های تحریم شاخه نظامی حزب‌الله لبنان است.

حزب‌الله لبنان که از احزاب سیاسی این کشور به شمار می‌آید، در آن زمان به شدت از تصمیم «سلطه‌جویانه و غیرمنصفانه» اتحادیه اروپا که بدون وجود «هرگونه مدرک یا سندی» اتخاذ شده، انتقاد کرد.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها