امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۱:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145541
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۵:۵۳
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مقامات ترکیه این روزها در تلاش هستند توجه مردم را از پرونده‌ای منحرف کنند که ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مقامات ترکیه این روزها در تلاش هستند توجه مردم را از پرونده‌ای منحرف کنند که نقش سازمان اطلاعات ترکیه در قاچاق سلاح به سوریه را فاش می‌کند.

روزنامه جمهوریت چاپ استانبول روز دوشنبه با بیان این مطلب نوشت «مهمت عسگر»، یکی از ۱۱ مظنون عضویت در داعش که دادگاه عالی «نیغده» در حال رسیدگی به اتهامات آنهاست می‌گوید «سازمان اطلاعات ملی» ترکیه در مراحل آغازین ناآرامی‌های داخلی سوریه به آنها برای قاچاق سلاح به گروه‌های مخالف این کشور کمک کرده است.

این عضو داعش گفته در سال ۲۰۱۱ پس از تسلط نیروهای بشار اسد بر شهرهای شمالی سوریه و بسته شدن مسیرهای انتقال سلاح از این مناطق یکی از همکارانش به نام «حیسم توپالکا» به وی گفته قصد دارد از ترکیه اقدام به ارسال سلاح به سوریه کند.

عسگر گفته او و همکارش در حال انتقال خودرویی پر از اسلاح از مسیر روستایی در نزدیکی مرز سوریه  بوده‌اند که نیروهای ژاندارمری ترکیه آنها را متوقف کرده‌اند.

توپالکا به نیروهای ژاندارمری ترکیه گفته که ورود آنها به منطقه مورد نظر هماهنگ‌شده است. به گفته عسگر، نیروهای ژاندارمری ترکیه پس از انجام چند مکالمه تلفنی بدون بازرسی محموله خودرو به آنها اجازه عبور داده‌اند.

وی گفته داخل خودروی مورد نظر ۱۰۰ سلاح رگبار متعلق به ناتو قرار دادشته و عملیات عبور با تأیید و حمایت سازمان اطلاعات ترکیه انجام شده است.

انتهای پیام/ا.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها