امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۰۹:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145542
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۵:۵۳
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جیم اسلاتری، نماینده اسبق کنگره آمریکا که چند وقت پیش به تهران سفر کرده بود روز ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جیم اسلاتری، نماینده اسبق کنگره آمریکا که چند وقت پیش به تهران سفر کرده بود روز دوشنبه در نشستی در اندیشکده آتلانتیک درباره مسائل مختلف ایران اظهارنظر کرد.

خبرگزاری فرانسه سفر آقای اسلاتری به تهران را اولین سفر یک مقام فعلی یا قبلی آمریکایی به ایران توصیف می‌کند.

اسلاتری ۶۶ ساله در نشست اندیشکده آتلانتیک گفت: «ایرانی‌ها به شدت دغدغه احترام دارند؛ چیزی که آنها مشتاق ان هستند، احترام است.»

نماینده اسبق کنگره می‌گوید میزبان‌های ایرانی به وی اطمینان خاطر دادند او اولین قانونگذار آمریکایی است که از زمان براندازی رژیم تحت حمایت آمریکا به ایران دعوت شده است.

آقای اسلاتری که بین سالهای ۱۹۸۳ تا ۱۹۹۵ نماینده دموکرات ایالت کانزاس در مجلس نمایندگان آمریکا بود چند ماه پیش برای شرکت در کنفرانس مقابله با خشونت و افراط‌گرایی به تهران دعوت شده بود.

وی در نشست روز دوشنبه با اشاره به نگرانی‌های ایرانی‌ها از لغو توافق هسته‌ای با گروه ۱+۵ در کنگره آمریکا گفت: «بنابراین آنها به ضمانت‌هایی نیاز دارند که اگر توافقی حاصل می‌شود، آن توافق توسط دولت اوباما تأیید و اجرا می‌شود.»

انتهای پیام/ا.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها