امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۰:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145543
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۵:۵۳
تعداد بازدید: 20
منصور حقیقت‌پور عضو کمیسیون امیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ...

منصور حقیقت‌پور عضو کمیسیون امیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در خصوص سخنان روز گذشته مقام معظم رهبری اظهار داشت: اقدام مقام معظم رهبری آمریکایی‌ها را به شدت به حاشیه راند.

حقیقت پور گفت: هوشمندی مقام معظم رهبری باعث شد که آمریکایی‌ها یا پشت میز بنشینند و توافق خوب بکنند و مانند دفعه پیش به زیر تعهدات خود نزنند و اگر فرار کنند در آن صورت ما به دنیا خواهیم گفت که مردم دنیا بدانید ما اهل مذاکره و توافق بودیم و آن کسی که از توافق فرار کرد آمریکایی‌ها بودند.

وی اظهار داشت: مقام معظم رهبری ابتکار بسیار زیبایی به خرج دادند و ان‌شاءالله این ابتکار برای یک توافق خوب راهگشا می‌شود.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در خصوص انجام توافق در یک مرحله تصریح کرد: ما نمی‌توانیم الان روی کلیات توافق کرده و جزئیات به معنی پرتاب مشکل را به آینده موکول کنیم.

نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همه توافقات باید یکجا صورت بگیرد اظهار داشت: توافقات فنی و سیاسی باید توأم با هم انجام شود.

وی ادامه داد:‌ توافقات سیاسی که باید انجام دهند بار زورگویانه‌ای است که به ملت ما تحمیل می‌کنند و تحریم‌ها هیچ کدامشان حقوقی و قانونی نیست لذا همه اینها باید با هم اصلاح شود.

حقیقت‌پور اظهار داشت: ما به جایی رسیده‌‌ایم که باید مسائل را نهایی کنیم و همه مسائل را باید روشن و شفاف با ادبیات فنی حقوقی بیّن تدوین شود که فردا آمریکایی‌ها از اجرای آن شانه خالی نکنند.

وی با بیان اینکه این توافق باید با زبان منطق باشد گفت: اگر آمریکایی‌ها منطق دارند باید روی میز منطق باشد، اگر به عدالت قائلند باید روی میز عدالت باشد.

وی همچنین افزود: گزینه نظامی 10 سال است روی میز است و دیگر گندیده شده است.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار