امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۷:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145548
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۵:۵۳
تعداد بازدید: 141
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، چند سناتور آمریکایی با توزیع طوماری از جان بینر، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا خواستند

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، چند سناتور آمریکایی با توزیع طوماری از جان بینر، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا خواستند

سخنرانی بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در کنگره را به تعویق بیندازد.

بنا به گزارش پایگاه خبری «عاروتص شوع»، «کیث الیسون»، «استیو کوهن» و «ماکسین واترز» در این طومار ضمن تأکید بر حمایت از اسرائیل یادآور شدند اقدام بینر به منزله استفاده از یک مقام سیاسی خارجی برای مخالفت با رئیس‌جمهور است.

این سه نماینده دموکرات می‌گویند این طومار را از هفته گذشته برای همکارانشان ارسال کرده‌اند.

جان بینر، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا چهارشنبه دو هفته پیش تنها یک روز پس از آنکه «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا در نطق سالانه خود از کنگره خواست تلاش برای تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران را متوقف کند، از نتانیاهو دعوت کرد برای سخنرانی در مورد مذاکرات هسته‌ای ایران در نشست مشترک سنا و مجلس نمایندگان، به واشنگتن سفر کند.

مقامات دولتی آمریکا با بیان اینکه دعوت از نتانیاهو بدون هماهنگی کاخ سفید صورت گرفته و اقدامی خارج از پروتکل‌های دیپلماتیک است، اعلام کرده‌اند در صورتی که نتانیاهو به آمریکا سفر کند، نه اوباما و نه هیچ‌یک از مقامات ارشد دولت با وی دیدار نمی‌کنند.

همچنین بسیاری از کارشناسان، رسانه‌ها و حتی برخی از نمایندگان کنگره به انتقاد از این سفر پرداخته و تصمیم نتانیاهو برای سخنرانی در کنگره را دخالت در امور داخلی آمریکا خوانده‌اند.

 نتانیاهو در داخل فلسطین اشغالی به استفاده تبلیغاتی از سفر به آمریکا در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی رژیم‌صهیونیستی، متهم شده است. با این وجود نتانیاهو اعلام کرده در نشستی که روز 12 اسفند (3 مارس) برگزار می‌شود، شرکت می‌کند.

برچسب ها:
آخرین اخبار