امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۷:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145561
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پی اعلام حمایت جمع کثیری از اهالی فرهنگ و رسانه در پاسخ به رنج نامه استمداد طلبانه عباس سلیمی نمین، ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پی اعلام حمایت جمع کثیری از اهالی فرهنگ و رسانه در پاسخ به رنج نامه استمداد طلبانه عباس سلیمی نمین، جمع دیگری از چهره های سیاسی،  فرهنگی و رسانه‌ای با امضای نامه حمایت از منتقد عدالتخواه موج دوم این اقدام شایسته را رقم زدند.

اسامی موج دوم نامه حمایت از دکتر عباس سلیمی نمین:

1. الیاس نادران

2. مهدی نصیری

3. محمد حسین نیرومند

4. پرویز کرمی

5. سید عباس فاطمی

6. حسین سوزنچی

7. علی قنواتی

8. محمد ایمانى

9. محمد سعید مدنى

10. سیدحسین هاشمیان

11. مرتضى صفار هرندى

12. حسین شمسیان

13. کیان عبداللهی

14. قاسم زایری

15. محمدصرفى

16. سجاد صفارهرندی

17. امیر حسین ثابتی

18. کمیل نقی پور

19. مهدی خانعلی زاده

20. رسول عبادی

21.کمال لطیف پور

22. محسن یزدی

23. هانی ایرانمنش

24. حسین کازرونی

25. علی گنجی

26. ابوذر طالبی

27. مهدی ترابیان

28. ابوذر علوی تبار

29. محمد صادق فغفورى

30. جلال خالقی

31. مهدی جمشیدی

32. یاسر هدایتی

33. بهروز فرهمند

34. محمدرضا بهمنی

35. روح الله رجایی

36. محسن یزدی

37. چوخاچی زاده مقدم

38. حمید بیانی

39. محمد مظهری

40. کاظم نقندریان
 

هوالحکیم

حضرت امیرالمومنین علی (ع) خطاب به مالک اشتر: «منتقدین صالح و دلسوز را پیدا کن، اینها را بیاور و نزدیک‎ترین حلقه‎ی مشاوران خودت قرار بده و بگذار عیب‎های تو را بگویند.»

برادر گرامی و عدالتخواه

جناب آقای عباس سلیمی نمین

سلام علیکم بما صبرتم

ما جمعی از فعالان رسانه ای عدالتخواه و اهالی انقلابی عرصه فرهنگ و هنر، از آنجا که خود را مخاطب نامه و استمداد دردمندانه شما یافتیم، ضمن عرض تبریک ایام مقدس دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی ایران، به برخی نکات که از نظر ما مهم است اشاره می کنیم؛ باشد که مسیر مطالبه عدالت را هموارتر از گذشته نماید:

جناب آقای سلیمی نمین!

ما صلاحیت نقد و ورود به جزئیات حکم یک قاضی و لذا بنای تخطئه آن را نداریم؛ اما از آنجاکه این پرونده در مرحله ابتدایی است و هنوز قطعی نشده، می توانیم مانند کسی که آشپزی نمیداند اما شوری آش را می فهمد بگوییم که آشی که برای شما پخته اند شور است و نیازمند تعدیل چراکه امکان تجدید نظر مسدود نیست. اما  این سوال در ذهن بی پاسخ مانده است که: «چگونه است که رئیس اسبق دانشگاه آزاد، با این همه تحقیق و تفحص و دهها شکایت خرد و کلان، همچنان بدون حکم مانده، اما کسی که او را نقد کرده حتی با فرض نادرستی یا تندی لفظ به کار رفته، به سرعت محکوم می شود؟!»

برادر عدالتخواه ما!

از رنجنامه شما چنین برداشت کردیم که قصد اعتراض به حکم اولیه را ندارید؛ درحالیکه از نگاه ما درخواست تجدیدنظر در حکم اولیه، هم اصرار بر نادرستی آن از جانب شماست هم تصریح به این مهم است که هر مساله ای باید از مسیر قانونی پیش برده شود و نهایتا اگر نتیجه هم نداد همه می دانیم که در نظام اسلامی بن بست وجود ندارد.

لذا از شما می خواهیم درخواست تجدیدنظر دهید و ما مطمئن هستیم که دستگاه قضایی کشور برای پیگیری مبارزه با مفاسد قدرتمندان و حمایت از طلایه داران این مبارزه، همچنان ظرفیت کافی دارد، آنچنان که در ماجرای پرافتخار محکومیت معاون اول رئیس جمهور سابق اتفاق افتاد و یکی از نمایندگان مجلس پیگیر پرونده، بعلت افشای آن فساد بزرگ اقتصادی تا مرز محکومیت از ناحیه شکایت مفسدان هم پیش رفت اما با پیمودن همین مسیر تجدیدنظر و استقامت در این راه، نهایتا تبرئه گردید و امروز سربلند و مایه افتخار عدالتخواهان است.

برادر ارزشی و انقلابی!

واقفیم که این نحوه برخورد با شما دلایل دیگری هم دارد که علاج آنها را باید خارج از ساز و کار قضایی دنبال نمود. متاسفانه باید گفت هنوز سیستم حمایتی مستحکمی برای پشتیبانی از منتقدان سالم و آزاده ای چون عباس سلیمی نمین به طور کامل فراهم نیست. قوانین ما در این خصوص همپا با فرمان هشت ماده ای رهبر معظم انقلاب به روز نشده اند. وقتی اعطای مدارک تحصیلی سفارشی به برخی صاحبان قدرت و ثروت در مملکت، توسط یک دانشگاه غیرملتزم به قوانین، از نظر قانون رشوه تلقی نمی شود، بدیهی است که گوینده آن مجرم و محکوم به تحمل 74 ضربه شلاق می شود.

ما امضاکنندگان این نامه یقین داریم که در مراحل آتی پرونده، این حکم اصلاح خواهد شد و مسوولان قوه قضاییه اجازه نخواهند داد که هزینه عدالتخواهی در اذهان عمومی مترادف با زندان و شلاق باشد!

با این حال برخود فرض می دانیم برای ممانعت از خاموش و یا سرد شدن فریاد عدالتخواهی و دفاع از برادری که به سلامت نفس و نیت پاکش شهادت می دهیم عباس سلیمی نمین را در مسیر عدالتخواهی اش تنها نگذاریم تا دیگر یک عدالتخواه آزاده خود را در میدان مبارزه با مفاسد گوناگون اقتصادی تنها نبیند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها