امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۲۰:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145573
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رضا هاکان تکین سفیر جدید ترکیه در ایران بعدازظهر امروز (دوشنبه) با حضور در

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رضا هاکان تکین سفیر جدید ترکیه در ایران بعدازظهر امروز (دوشنبه) با حضور در پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ضمن دیدار با مرتضی قمری وفا معاون خبر و مدیران حوزه بین الملل، سیاست خارجی و زبانهای خارجی «فارس» از نزدیک در جریان فعالیت‌های این خبرگزاری قرار گرفت.

وی که پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; اولین رسانه‌ای است که بعد از حضورش در ایران به عنوان سفیر ترکیه از آن بازدید می‌کند، این خبرگزاری را یکی از مهمترین رسانه‌ها در ایران خواند و حضورش در «فارس» را به دلیل اهمیتی خواند که برای این خبرگزاری قائل است.

سفیر ترکیه با اشاره به انتشار اخبار به زبان ترکی استانبولی در این خبرگزاری، آن را در راستای درک و فهم بهتر دو ملت ایران و ترکیه از یکدیگر موثر و مفید خواند.

وی در بخشی از سخنانش عنوان کرد: ما هر چقدر به هم نزدیک باشیم و نقاط مشترک داشته باشیم، ولی بعضا در موضوعاتی سوء تفاهماتی پیش می‌آید که در این زمینه دریافت اخبار به شکل مستقیم بهتر از دریافت اخبار از طریق طرف ثالث است.

هاکان تکین عنوان کرد که پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; برای ترکیه کارکرد ویژه‌ای دارد.

وی با اشاره به مدت زمان کوتاهی که در ایران حضور دارد، فضای رسانه‌ای در ایران را بسیار فعال خواند و خاطرنشان کرد: متاسفانه در خارج از کشور درباره ایران پیش داوری‌هایی وجود دارد که ارتباط مستقیم رسانه‌های ایران و ترکیه و دریافت اخبار به صورت مستقیم این پیش داوری‌ها را خثنی می‌کند.

سفیر ترکیه با اشاره به مشترکات تاریخی، فرهنگی و مذهبی دو کشور اضافه کرد: من به عنوان سفیر ترکیه وظیفه دارم که به گسترش روابط نزدیک دو کشور کمک کنم.

وی همچنین گفت: زمانی که در خیابان‌های تهران قدم می‌زنم به هیچ وجه احساس بیگانگی و غریب بودن نمی‌کنم.

در این دیدار همچنین قمری وفا معاون خبر پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با خوشامدگویی به سفیر ترکیه، روابط دو کشور را در سطح راهبردی عنوان کرد و خواستار گسترش بیش از پیش روابط تهران و آنکارا براساس منافع مشترک دو کشور شد.

به گزارش فارس، «رضا هاکان تکین» سفیر جدید ترکیه در ایران روز چهارشنبه 23 مهرماه (15 اکتبر) وارد تهران شد و فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرد.

هاکان تکین 47 ساله (متولد1967)، پیش از این به عنوان مدیرکل عراق در وزارت خارجه ترکیه مشغول به کار بوده است.

سفیر ترکیه ضمن بازدید از بخش‌های مختلف خبرگزاری به سؤالات خبرنگاران این خبرگزاری پاسخ داد که مشروح این گفت‌وگو بزودی منتشر می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها