امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۲۲:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14558
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۷
تعداد بازدید: 120
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رادیو رژیم صهیونیستی به نقل از منابعی در دفتر «بنیامین نتانیاهو» گزارش داد که جماعت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رادیو رژیم صهیونیستی به نقل از منابعی در دفتر «بنیامین نتانیاهو» گزارش داد که جماعت اخوان‌المسلمین علیه آنچه «محور شر» خواند، ایستاده است و این یک تحول دراماتیک است و این تحول نیز پس از آن رخ داد که مرسی چند ساعت قبل با دولت آمریکا تماس تلفنی برقرار کرده بود.

بر اساس این گزارش دولت آمریکا همچنین با تعدادی از رهبران کشورهای عربی و مقامات اسرائیل به منظور تشریح تحولات دراماتیک در خصوص مواضع مربوط به سوریه و دخالت عملی به نفع معارضین سوریه جهت براندازی نظام سوریه گفت‌وگو کرده بود.

این منابع گفتند که مصر به رهبری اخوان‌المسلمین ثابت کرد که می‌تواند به طور موثر در مقابل آنچه دخالت‌های ایران خواند، بایستد و از این نظر اظهارات مرسی پیام صلح به واشنگتن و تل‌آویو بود مبنی بر اینکه قاهره علیه حزب‌الله و ایران است و براندازی نظام سوریه و تحمیل پرواز ممنوع در سوریه را می‌خواهد در حالی که سفیر اسرائیل همچنان در قاهره است و از حمایت کامل برخوردار است و روابط امنیتی و نظامی قاهره با تل‌آویو به گونه‌ای حتی بیشتر از زمان مبارک تقویت شده است.

این منابع همچنین پیش‌بینی کردند که دوره آتی شاهد ارائه تسهیلات به قاهره در زمینه اعطای وام بانک جهانی و تسهیلات اعتباری باشد و کشورهای غربی نیز برای اعمال فشار بر کشورهای حوزه خلیج فارس جهت ارائه کمک به اقتصاد در حال فروپاشی مصر، اقدام کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها