امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۳:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145615
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز (دوشنبه) در دیدار ...

به گزارش حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز (دوشنبه) در دیدار مسئولان معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری دبیرخانه مناطق آزاد و معاونین فرهنگی مناطق آزاد قشم، اروند، ارس و ماکو، با تأکید بر اهمیت فرهنگ و تلفیق آن با اجتماع، اظهار داشت: تجارب تاریخی فراوانی در دنیا داریم که فرهنگ اجتماعی، جوامع گوناگون را یا منحرف کرده و یا به سر منزل مقصود رسانده است.

وی با اشاره به اهداف و فلسفه ایجاد مناطق آزاد، افزود: هدف ملی آن، رونق اقتصادی کشور و تسهیل صادرات و هدف محلی آن کمک به مردم بومی آن مناطق بود که مرزنشینان صبور کشور هستند.

رفسجانی جهش همگانی مناطق آزاد را در راستای کمک به اقتصاد کشور و گسترش فعالیت‌های فرهنگی را توجه به افزایش سطح سواد مردم بومی مناطق مختلف دانست و گفت: فرهنگ، معنایی عام از مجموعه بایدها و نبایدهاست و مطمئناً هر کار صنعتی، اقتصادی و اجتماعی، یک اقدام فرهنگی است، چون به نگاه مردم عمق و به روحیه آنان استقلال طلبی می‌بخشد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نوآوری در فعالیت‌های فرهنگی را مهم و تأثیرگذار در ذهن و زبان مردم و جوانان توصیف کرد و گفت: سکونت اکثریت اهل سنت در بعضی مناطق آزاد کشور، باید تابلویی از همدلی و همکاری همه مردم ایران باشد.

وی با استناد به آیات و روایات، زندگی راحت و خوب را خواسته اسلام برای مردم دانست و گفت: فرهنگ، محصول اخلاقیات و متکّفل ساختن جامعه پیشرفته است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام  تأکید کرد: مترقی‌ترین شکل فرهنگ را در اسلام و قرآن می‌بینیم که باید شرایط توجه مردم به آن فراهم شود.

بر پایه این گزارش، در آغاز این دیدار حجت‌الاسلام زم، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان مناطق آزاد، گزارشی از اهداف تشکیل معاونت فرهنگی در مناطق آزاد و مجموعه فعالیت‌ها و برنامه‌ها ارائه کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها