امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۰:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145624
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، چهارشنبه هفته گذشته سؤال حمید رسایی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی از علی طیب‌نیا وزیر امور ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، چهارشنبه هفته گذشته سؤال حمید رسایی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی از علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی در صحن علنی پارلمان مطرح و بررسی و در نهایت به دلیل قانع نشدن نماینده سؤال‌کننده از پاسخ‌های وزیر اقتصاد، سؤال به رأی نمایندگان گذاشته شد که وکلای ملت هم اعلام کردند از پاسخ‌های طیب‌نیا قانع نشدند و بدین ترتیب دومین کارت زرد مجلس به وزیر اقتصاد داده شد.
حمید رسایی در همین زمینه مطلبی را در صفحه شخصی خود منتشر کرده که متن آن به شرح ذیل است:
سؤال بنده درباره کاهش شدید ارزش سهام در صحن علنی مطرح شد. در ابتدای جلسه آقای طیب‌نیا برخورد بسیار گرمی داشت اما در ادامه، وقتی بنده از سؤالم انصراف ندادم و آن را به رأی گذاشتم و طیب‌نیا رأی نیاورد، با عصبانیت جلسه را ترک کرد به طوری که وقتی بعد از رأی‌گیری به ستمش رفتم، حاضر به دست دادن هم نشد! ظاهراً از رئیس دولت تا وزرایش، خود را ارباب و دیگران را رعیت می‌بینند. نمی‌دانم چرا وقتی طیب‌نیا در روز رأی اعتماد 270 رأی بی‌سابقه آورد، اینطور برافروخته نشد؟
علاوه بر این رفتار غیراخلاقی، اتفاق دیگری هم در جلسه افتاد که جای تأسف دارد. طیب‌نیا در ابتدای جلسه، دروغی را به بنده نسبت داد که من در جلسه کمیسیون به صراحت گفته‌ام که مسئله اصلی من وزیر اقتصاد و مسئولان سازمان بورس نیست، بلکه مسأله من شخص رئیس‌جمهور، آقای ظریف و موضوع هسته‌ای است.
این ادعای دروغ، یک روز بعد تبدیل به تیتر اصلی چند روزنامه دولتی شد در حالی که نه تنها من چنین سخنی را نگفته بودم بلکه بعد از ارائه مستنداتی، وی در پاسخ به اسناد ارائه شده گفت: اگر اینطور است که می‌گویید، اشکال به رئیس‌جمهور و وزیر خارجه برمی‌گردد نه وزیر اقتصاد که من هم در پاسخ گفتم شما مسئولید من که نمی‌توانم از رئیس‌جمهور برای این موضوع سؤال کنم. این سخن آقای طیب‌نیا به این معنا بود که وی تقصیر را به گردن رئیس‌جمهور، ظریف و مذاکرات هسته‌ای انداخت که در صوت کاملاً مشهود است.
کلیپ تهیه‌شده به خوبی نشان می‌دهد که چه کسی راست می‌گوید! البته در این فیلم، حدود 20 دقیقه از اظهارات آقای طیب‌نیا - به درخواست وی - حذف شده است. این 20 دقیقه هر چند حاوی نکات مهمی است ولی از آنجا که وی در جلسه درخواست عدم انتشارش را کرده، ما هم از انتشار آن خودداری می‌کنیم مگر وزیر محترم خود از انتشار این فایل صوتی استقبال کند.
روزنامه‌های این جریان به همین میزان دروغگویی هم اکتفا نکردند و با تحریف جمله وزیر اقتصاد که در صحن علنی مجبور شد به کارشناسی بودن سؤال اعتراف کند، گفت: «رسایی در طول این چند ماه در موضوع بازار سرمایه فعال شده و با کارشناسان این فن ارتباط گرفته است و ای کاش برای اصلاح وضعیت، این اطلاعات را در اختیار ما قرار می‌داد» ولی چند روزنامه همسو، ضمن تحریف سخنان وی، دروغ دیگری ساختند که رسایی در بورس سرمایه‌گذاری کرده و چون به ضرر افتاده، از وزیر اقتصاد سؤال کرده است!
طیب‌نیا علیرغم وعده‌هایی که در کمیسیون اقتصادی و صحن علنی داد، نتوانست برای بار دوم با توضیحاتش، اعتماد نمایندگان را جلب کند. اما معنای آن این نیست که ما وعده‌های داده شده را فراموش خواهیم کرد.
بنابراین با رصد وضعیت بازار سرمایه و با استفاده از نظرات همان کارشناسانی که طیب‌نیا به آن اشاره کرد - و اکثر آنها مردم عادی بودند که برایم ایمیل زدند - حدود یک ماه دیگر، مجدداً سؤالی را درباره میزان تحقق وعده‌های داده شده طرح می‌کنم و پیگیر آن خواهم بود. امیدوارم این بار آقای طیب‌نیا در جلسه کمیسیون اقتصادی طوری سخن بگوید که از انتشار آن واهمه نداشته باشد.
از آقای طیب‌ می‌خواهم که این روایت نورانی به نقل از امام حسن عسگری علیه‌السلام را فراموش نکند که حضرتش فرمود: «جُعِلَتِ الْخَبائِثُ فی بَیْت وَ جُعِلَ مِفْتاحُهُ الْکَذِبَ.»: تمام پلیدی‌ها در خانه‌ای قرار داده شده که کلید آن دروغگویی است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها