امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۷:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145631
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 196
محمدحسین کفراشی مشاور وزیر و مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان ...

محمدحسین کفراشی مشاور وزیر و مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در خصوص آمار تعداد شهدای فرهنگی و شهدای دانش‌آموز کشور اظهار داشت: بیش از 4900 فرهنگی شهید ثبت شده است که برخی از این شهدا، نیروی رسمی و برخی نیروهای حق‌التدریس بودند.

وی ادامه داد: تعداد 36 هزار شهید دانش‌آموز ثبت شده است اما مدارک 32 هزار شهید دانش‌آموز موجود است چرا که خانواده برخی شهدا فوت کرده‌اند و اطلاعاتی از آنها نداریم.

کفراشی با اشاره به ایجاد سامانه «سجا» گفت: سامانه جامع ایثارگران وزارت آموزش و پرورش «سجا» را راه‌اندازی کردیم که مواردی مانند ثبت‌نام اینترنتی، نظارت بر مدارس ایثارگران، شناسایی دانش‌آموزان نخبه، ورود به دانشگاه و موزه شهدا در آن پیش‌بینی شده است.

وی در خصوص موزه شهدا بیان داشت: در حال ایجاد پایگاه اطلاعاتی شهدای فرهنگی و دانش‌آموز هستیم و استان‌ها نیز همکاری خوبی دارند تا اسناد، دلنوشته‌ها و یادگاری‌های شهدا را جمع‌آوری کنیم.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش افزود: در مدرسه دارالفنون نیز که به عنوان موزه آموزش و پرورش مطرح است، دو بخش گنجینه شهدای فرهنگی و شهدای دانش‌آموز پیش‌بینی شده است.

وی در خصوص زمان راه‌اندازی سامانه «سجا» گفت: این طرح به صورت بخش به بخش در حال آماده‌سازی است و به صورت آزمایشی در یکی از استان‌ها اجرا خواهد شد؛ ضمن اینکه با ایجاد این سامانه ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس شاهد بعد از ۲۸ سال از ایجاد این مدارس، اینترنتی خواهد شد.

کفراشی تصریح کرد: در تلاش هستیم تا با ایجاد این سامانه شرایطی ایجاد شود که امکان حضور تمام دانش‌آموزان خانواده‌های ایثارگران که تمایل به تحصیل در مدارس شاهد را دارند، فراهم شود ضمن اینکه «امتیازبندی» برای ورود به مدارس شاهد بازتعریف می‌شود و امتیاز رزمندگان دو برابر خواهد شد.

وی به تعداد مدارس شاهد اشاره کرد و گفت: قریب به ۱۳۶۰ مدرسه شاهد داریم که بیش از ۳۸۰ هزار دانش‌آموز در این مدارس تحصیل می‌کنند که بیش از ۵۰ درصد این دانش‌آموز جزو خانواده‌های ایثارگران هستند که مابقی بر اساس اولویت‌هایی مانند حفظ قرآن انتخاب شدند.

انتهای پیام/

 

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها