امروز : چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 23
۱۳:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145634
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 90
موسی غضنفر‌آبادی عضو کمیسیون حقوقی - قضایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره ...

موسی غضنفر‌آبادی عضو کمیسیون حقوقی - قضایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره دستاوردهای دستگاه قضا بعد از انقلاب اسلامی گفت: دستگاه قضا به دلیل اینکه با عنوان یک تشکیلاتی است که در راس آن یک مجتهد جامع‌الشرایط قرار گرفته اقتضا می‌کند که بسیار بسیار خوب، آراسه و عدالت گستر باشد.

وی افزود: دستگاه قضا بعد از انقلاب با تشکیلاتی که قانون اساسی برای آن درنظر گرفته است که در راس آن به عنوان رئیس قوه قضائیه باید یک مجتهد جامع شرایط که عادل باشد و مسائل فقهی و حقوقی را در حد اجتهاد بلد باشد، این شخص با نظر رهبری انتخاب می‌شود که این اتفاق هم افتاده است.

نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دغدغه‌ای سالهای گذشته نسبت به اجرای عدالت وجود داشته که امروز هم به صورت کلی دستگاه قضایی و مسئولین رده بالا و قضات آن دنبال این هستند که احقاق حق و عدالت اجرا شود، فصل خصومت به صورت شایسته و مطلوب صورت بگیرد. همچنین در این زمینه قوانینی هم اصلاح شده است.

وی ادامه داد: ممکن است اشکالاتی هم وجود داشته باشد اما امروز می‌توانیم با اطمینان بگوییم یکی از دستگاه‌های موفق که دغدغه اجرای عدالت را دارد دستگاه قضایی است و مردم به راحتی می‌توانند در دادگاه‌ها و دادسراها مسائل اختلافی، حقوقی و قضایی خود را مطرح کنند و به نتیجه برسند.

غضنفرآبادی در خاتمه گفت: همین که دستگاه قضایی با امکاناتی که دارد توانسته در دوردست‌ترین روستاها امکان دسترسی مردم به عدالت را فراهم کند یکی از دستاوردهای مهم قضایی است که از کنار این انقلاب اسلامی به مردم رسیده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار