امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۴:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145636
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ‌، جعفر بوالهری در همایش روز جهانی صرع با اشاره به اهمیت توجه دولت و مجلس به ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ‌، جعفر بوالهری در همایش روز جهانی صرع با اشاره به اهمیت توجه دولت و مجلس به صرع، اظهار داشت: فیلم، تئاتر و شعار کافی نیست و باید حتماً مصوبه‌ای از سوی دولت و مجلس باشد تا امکاناتی را برای مبتلایان به صرع فراهم کنیم.

وی افزود: انجمن جهانی صرع، سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در طول ماه گذشته شروع به کار در مورد مصوبه جهانی کرده‌اند که هفته پیش ایمیل آن رسیده است. به گونه‌ای که وزارت بهداشت و انجمن صرع نقش اساسی در آن داشتند.

وی افزود: حدود 25 کشور اجلاسی را در ژنو برگزار کردند و حدود 15 روز به طول انجامید. در آن اجلاس ایران حدود 5 دقیقه اجازه داشت تا پیشنهاد خود را مبنی بر اینکه صرع نوعی مشکل است مطرح کند و کشورهای جهان نیز آن را تصویب کردند.

موسس انجمن صرع ایران گفت: باید تمام قدرت دولت‌ها در جهت تامین سلامت باشد. ما دنبال بیمارستان مستقل صرع نیستیم و همه متخصصان، روانشناسان و پرستاران باید دانش خود را در زمینه این بیماری افزایش دهند

رئیس انستیتو روانپزشکی تهران اظهار داشت:‌ صرع باید در تمام درمانگاه‌ها مورد توجه و داروهای آن همه جا در دسترس مبتلایان باشد.

بوالهری خاطر نشان کرد:‌ طی 30 سال گذشته در این حوزه قدم‌های زیادی برداشته‌ایم و امیدواریم در این روز خدمتگزار خوبی برای جامعه صرع باشیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها