امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۲۰:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145645
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 66
حاجی‌بابائیان معاون سابق فرهنگ عمومی قوه‌قضائیه در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از حال و هوای روزهای ...

حاجی‌بابائیان معاون سابق فرهنگ عمومی قوه‌قضائیه در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از حال و هوای روزهای انقلاب اسلامی می& zwnj;گوید که وی در آن روزها سرباز بود.

این خاطرات را در زیر بخوانید:

«ما در روزهای انقلاب سرباز بودیم و از پادگان فرار کردیم و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به صورت داوطلبانه به نیروی هوایی ارتش کمک کردیم.

روز ورود حضرت امام از ساعت‌ها قبل ما در جنوب میدان آزادی مستقر شده بودیم و لحظه شماری می‌کردیم برای ورود حضرت امام و وقتی هواپیمای حضرت امام آمد فریاد جمعیت فضای عجیبی را ایجاد کرد. من در آن زمان حدود 19 ساله بودم.

ما چون در زمان طاغوت تحصیل می‌کردیم ظلم و فساد آن زمان را با پوست و گوشت خودمان احساس کردیم و ورود حضرت امام به کشور نوری بود که در دلهای مردم تابیده شد.

در روز 12 بهمن سال 57 از فرودگاه تا بهشت‌زهرا سراسر جمعیت موج می‌زد.

در کشیدن مجسه شاه در میدان انقلاب هم من حضور داشتم و یادم می‌آید که به کشانده دوعدد از بنز‌های ده تن بزرگ بوکسل وصل کردند و انداختند به گردن مجسمه و به زحمت کشیدند پایین زیرا خیلی سنگین بود.

یا روزی که حکومت نظامی شد دقیقا روز 21 بهمن من جلوی مهدیه تهران با جمعیت بودم و راهپیمایی می‌کردم و وقتی مردم به فرمان حضرت امام ریختند در خیابان‌ها هلی‌کوپترهایی که به زمین نزدیک شده بود از ترس با فاصله زیاد به آسمان رفتند.

در روز 21 بهمن هم ما در آزادسازی پادگان میدان حر، قرارگاه مرکزی ژاندارمری در میدان انقلاب، پادگان میدان سپاه و دبیرستان نظام در ضلع جنوب غرب میدان پاستور نقش داشتیم.

پادگان حر را با نفربرهایی که از قرارگاه ژاندارمری میدان انقلاب به غنیمت گرفته بودیم آزاد کردیم.»

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها