امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۲:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145648
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
سیدشکرخدا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با انتقاد از کوتاهی مسئولان در رسیدگی به وضعیت آلودگی هوای ...

سیدشکرخدا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با انتقاد از کوتاهی مسئولان در رسیدگی به وضعیت آلودگی هوای استان& zwnj;های جنوبی کشور گفت: متأسفانه مسئولان به جای رسیدگی فوری به وضعیت کنونی مردم شهرهای خوزستان و اهواز، فرافکنی می‌کنند، چرا که ما در جلسه‌ای که با خانم ابتکار مسئول سازمان حفاظت محیط زیست داشتیم، وی مطرح کرد که مسئولان دولت‌های قبل باید برای کنترل وضعیت آلودگی هوای اهواز برنامه‌ریزی می‌کردند، در صورتی که خود خانم ابتکار 8 سال مسئول سازمان حفاظت محیط زیست بود و در آن زمان نیز برای آلودگی هوای خوزستان اقدامی انجام نشد.

وی ادامه داد: بنابراین، در هر شرایطی باید تدابیر آن شرایط احصاء شود و هم‌اکنون نیز رئیس حفاظت محیط زیست باید این موضوع را جدی بگیرد، با برگزاری جلسات و کارگروه‌هایی که راه به جایی نمی‌برد نمی‌توان مشکل آلودگی هوای خوزستان را حل کرد.

مدیر کارگروه محیط زیست و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: ما درخواست کرده‌ایم که کمیته بحران با حضور 5 وزیر مرتبط و دبیری سازمان حفاظت محیط زیست و حضور معاون اول رئیس‌جمهور تشکیل شود چرا که شرایط کنونی مردم در استان خوزستان یک بحران است.

موسوی ادامه داد: هیأت دولت تصویب کرد که مقداری آب به تالاب هورالعظیم انتقال داده شود اما متأسفانه تاکنون وزارت نیرو این کار را انجام نداده است، باید منشأ ریزگردها شناسایی شود و هر کاری که لازم است برای کنترل ورود آنها به کشور انجام شود.

وی با انتقاد از سخنان رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص مؤثر نبودن اقدامات دولت‌های قبل در کنترل آلودگی هوای استان خوزستان گفت: اگر خانم ابتکار نمی‌توانند شرایط کنونی را مدیریت کنند بهتر است به جای مصاحبه، از سمت خود استعفا دهند، چرا که هم‌اکنون دو روز است مدارس در استان خوزستان تعطیل شده است و مردم در شرایط بسیار بدی تنفس می‌کنند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با انتقاد از به تأخیر افتادن سفر رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به استان خوزستان گفت: قرار بود سخنگوی دولت و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست هفته گذشته برای بررسی وضعیت موجود به خوزستان بیاید که تاکنون به تأخیر افتاده است، این نشان‌دهنده سهل‌انگاری و بی‌توجهی سازمان حفاظت محیط زیست و دولت به وضعیت مردم جنوب کشور است. مسئولان باید در مقابل ملت پاسخگو باشند.

موسوی افزود: در صورتی که اقدام مفیدی برای کنترل وضعیت کنونی صورت نگیرد، ناچار هستیم از راه‌های دیگر مانند طرح سؤال از وزرای مرتبط استفاده کنیم، چرا که اگر بنا باشد در خصوص آلودگی هوای خوزستان به دنبال مقصر باشیم، تمام رؤسای سازمان‌های حفاظت محیط زیست در این زمینه مقصر هستند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها