امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۰۸:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145649
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
حجت‌الاسلام و المسلمین علیرضا سلیمی، عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی ...

حجت‌الاسلام و المسلمین علیرضا سلیمی، عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; < /a>،‌ در پاسخ به این پرسش که «مهمترین تصمیمات کمیسیون تلفیق مجلس در بودجه سال 94 برای آموزش و پروش چیست؟»، اظهار داشت: این موضوع در چند بخش است، اول افزایش بودجه عمومی آموزش و پرورش است؛ با توجه به اینکه آموزش و پرورش بیش از یک میلیون پرسنل دارد و نیازهای آن جدی است، بودجه عمومی آن، افزایش یافت.

وی ادامه داد: در مجموع ما بیش از 1400 میلیارد تومان به پیشنهاد دولت به بودجه آموزش و پرورش اضافه کردیم.

* اختصاصی 400 میلیارد تومان برای مطالبات بازنشستگان و اضافه‌کاری‌ها

حجت‌الاسلام و المسلمین سلیمی با اشاره به بودجه بخش عمومی افزود: آموزش و پرورش باید بتواند مطالبات بازنشستگان، اضافه‌کاری‌ها و حق‌التدریسی‌ها را پرداخت کند؛ آموزش و پرورش الان مقداری در این بخش عقب مانده و نتوانسته است اضافه‌کاری‌ و حق‌التدریس‌ها را پرداخت کند.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس یادآور شد: در این بخش باید افزایش چشمگیری داشته باشیم که نزدیک 400 میلیارد تومان بودجه اختصاص داده‌ایم.

* افزایش سرانه مدارس در سال آینده

وی با اشاره سرانه مدارس خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه سرانه مدارس شبانه‌روزی و مدارس عادی با سرعت پرداخت نمی‌شود؛ سرانه را افزایش دادیم و موجب می‌شود دست وزارت آموزش و پرورش برای پرداخت سرانه باز شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین سلیمی تصریح کرد: متأسفانه بعضی از مدارس شبانه‌روزی با مشکلات مادی شدیدی روبه‌رو هستند و در بعضی مدارس شبانه‌روزی تنها یک یا دو وعده غذای گرم می‌توانند به دانش‌آموزان بدهند.

*افزایش 350 میلیارد تومان سرانه مدارس شبانه‌روزی

حجت‌الاسلام و المسلمین سلیمی گفت: در بعضی مدارس شبانه‌روزی آخر هفته‌ها را تعطیل می‌کنند تا هزینه مدرسه را پایین آورند که این آسیب‌های جدی به دانش‌آموزان وارد می‌کند و ما در این خصوص سرانه را نزدیک به 350 میلیارد تومان افزایش دادیم.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با اشاره به کارهای پرورشی، فرهنگی و ورزشی گفت: در این خصوص توجه ویژه‌ای شد و بودجه آن را نیز افزایش دادیم، در بخش فوق برنامه نیز در حال حاضر مدارس عمدتاً متکی به جیب خانواده‌ها هستند و بودجه این بخش را برای سرویس‌دهی مطلوب افزایش دادیم.

وی بیان داشت: در شرایطی قرار داریم‌ که نیازمند کارهای منسجم فرهنگی و تربیتی در مدارس هستیم؛ در اینجا نیز بیش از 100 درصد بودجه پیشنهادی دولت افزایش پیدا کرد.

*افزایش 80 درصدی بودجه نوسازی مدارس

حجت‌الاسلام والمسلمین سلیمی ادامه داد: در بخش نوسازی و بازسازی مدارس با عنایت به اینکه روند بسیار مناسبی در کشور شروع شده است و یک نهضت نوسازی و بازسازی مدارس را مشاهده می‌کنیم، بر این اساس کمیسیون تلفیق 80 درصد این بودجه را افزایش داد تا این نهضت متوقف نشود.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس خاطرنشان کرد: در مجموع در بخش سخت‌افزاری و نرم‌افزاری نگاه کمیسیون تلفیق به آموزش و پرورش نگاه مثبتی است و اعتقاد این است که هزینه در آموزش و پرورش برای سرمایه‌گذاری آینده کشور است.

*اختصاص 3 هزار میلیارد تومان به آموزش و پرورش و وزارت علوم

حجت‌الاسلام و المسلمین سلیمی افزود: مصوبه‌ای در کمیسیون تلفیق داشتیم که این می‌تواند منشأ تحولی درآینده در بخش بودجه آموزش و پرورش باشد و آن این است که از محل صرفه‌جویی شرکت‌های بزرگ، 3 هزار میلیارد تومان به آموزش و پرورش و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کمک کنیم که اگر همکاری جدی بین دستگاه‌های مختلف، وزارت آموزش و پرورش و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی وجود داشته باشد و این مصوبه را عملیاتی کنیم، آموزش و پرورش مقداری به سمت پایدار شدن حرکت می‌کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

آخرین اخبار
پربازدید ها