امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۰:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145654
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
عیسی دارابی نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره رفع معضل ...

عیسی دارابی نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره رفع معضل ریزگردهای استان خوزستان گفت: من دوسال پیش مصاحبه‌ای را درباره ریزگردها انجام دادم که سازمان محیط زیست کشور در مورد من موضع‌گیری کرد.

وی افزود: 11 نفر از نمایندگان خوزستان جلسه‌ای با خانم ابتکار در چند روز پیش داشتند و من هم به عنوان رئیس این مجمع حضور داشتم. در این جلسه خانم ابتکار گزارشی را ارائه داد که من به عنوان رئیس مجمع مطالبی را در آنجا مطرح کردم.

دارابی گفت: با توجه به شناختی که از مرز ایران و عراق و عمق خاک این دو کشور دارم مسائل را تشریح کردم و مشاورین خانم ابتکار هم این صحبت‌ها را تایید کردند. محور ریزگردهای استان خوزستان از مکه تا شلمچه است.

این نماینده مجلس ادامه داد: بیشترین ریزگردها در خاک ایران است و مقداری از آن در خاک عراق است. بادهایی که می آید ریزگردها را از سوی عربستان و سوریه و عراق وارد ایرن می‌کنند. وجود سدها و خشکسالی‌های مرتب باعث شده است که این ریزگردها زندگی مردم را مختل کند و تاثیرات بدی مانند امراض مختلف روی مردم بگذارد.

وی اظهار داشت: ورود مواد شیمیایی و اورانیوم ضعیف شده که از جنگ میان ایران و عراق باقی مانده به دهان مردم، فرار مغزها، هدر رفتن آب و شست‌وشوها و اسراف برق از دیگر پیامدهای این ریزگردها هستند.

دارابی گفت: هیچ اراده‌ای در دولت‌ها برای حل این معضل وجود ندارد.

وی افزود: در دولت قبل طرح 200 هزار هکتاری و کمربند سبز نوشته شد و وظایف وزارتخانه‌ها هم مشخص شد ولی کاری صورت نگرفت. محیط زیست هم یک دستگاه هشدار دهنده است ولی متاسفانه کسی به هشدارها توجه نمی‌کند.

این نماینده مجلس درباره اینکه این معضلات و کم‌کاری‌ها را به گردن دولت گذشته می‌اندازند، اظهار داشت: تمام دولت‌ها مقصرند و موضوع ریزگردها برای امروز و دیروز نیست و سالها گریبانگیر مردم است. حال اگر دولت قبلی هم کم کاری کرده باشد چرا این دولت کاری انجام نمی‌دهد و کوتاهی می‌کند. این دولت، دولت اعتدال و تدبیر و امید است باید بگوید که تدبیرش برای رفع معضل ریزگردها چیست تا امید را در دل مردم زنده کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها