امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۰:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14566
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۷
تعداد بازدید: 168
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «ویلیام هیگ» وزیر خارجه انگلیس در پاسخ به انتقاداتی که در چند روز گذشته علیه طرح تسلیح ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «ویلیام هیگ» وزیر خارجه انگلیس در پاسخ به انتقاداتی که در چند روز گذشته علیه طرح تسلیح مخالفان دولت سوریه مطرح شده، گفت نباید این گزینه را کنار گذاشت.

پس از آنکه هفته گذشته «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا با طرح تسلیح مخالفان دولت سوریه موافقت کرد، احتمال همراهی بریتانیا با این طرح قوت گرفت. پس از آن بود که بسیاری از مقامات ارشد بریتانیا از جمله «نیک کلگ» معاون نخست‌وزیر و «بوریس جانسون» شهردار لندن علنا به انتقاد و مخالفت با این طرح پرداختند.

وزیر خارجه انگلیس امروز در پاسخ به این انتقادات در مصاحبه با شبکه بی‌بی‌سی بحران سوریه را «بدترین تراژدی عصر حاضر» که اوضاع آن در حال وخامت است توصیف کرد و گفت: ما هنوز در این مرحله تصمیمی نگرفته‌ایم.

وی افزود: واقعا ما نباید هیچ گزینه‌ای را کنار بگذاریم، و کلا هیچ گزینه مطلوبی هم وجود ندارد. قطعا تصمیم‌گیری در مورد ارسال سلاح برای مخالفان کار ساده‌ای نیست.

هیگ به حضور نیروهای افراطی در میان مخالفان دولت سوریه اذعان کرد و گفت این نیروها در هر دو سمت نبرد حضور دارند. وی همچنین گفت کشورش در حال حاضر کمک‌های «غیرمهلک» برای مخالفان ارسال می‌کند.

وزیر خارجه انگلیس در دفاع از طرح تسلیح مخالفان دولت سوریه هم گفت برای آنکه بتوان به راهکاری سیاسی دست یافت، باید ابتدا اطمینان یافت که مخالفان می‌توانند از خود دفاع کنند و زنده بمانند.

شهردار لندن امروز با انتشار یادداشتی در روزنامه «دیلی تلگراف» نوشته بود تسلیح مخالفان سوری ارسال سلاح برای «دیوانگانی است که اعضای بدن دشمنانشان را می‌خورند».
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها