امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۵:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145661
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، نیروگاه زباله سوز و بزرگترین پروژه زیست محیطی تولید برق از پسماندهای شهری پیش از ظهر امروز با حضور محمد باقر قالیباف ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، نیروگاه زباله سوز و بزرگترین پروژه زیست محیطی تولید برق از پسماندهای شهری پیش از ظهر امروز با حضور محمد باقر قالیباف شهردار تهران، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست ، مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران و جمعی از مدیران شهری افتتاح شد.

نیروگاه زباله سوز مجتمع آرادکوه با ظرفیت ورودی 200 تن زباله توانائی تولید 3 مگاوات ساعت برق را دارا است. در این سامانه، برق تولید شده بر اساس خط انتقال برق ساخته شده به شبکه برق سراسری کشور متصل خواهد شد.

حدود 33000 مترمکعب خاکبرداری، 9000 مترمکعب بتن‌ریزی، 2000 تن آهن آلات و آرماتور در زمینی به وسعت تقریبی سه هکتار و 8500 متر بنا جهت احداث این نیروگاه بکار گرفته شده است.

مشخصات این پروژه شامل پیت زباله،ساختمان اداری، ساختمان تجهیزات، تصفیه خانه، دودکش و غیره است.

لازم به ذکر است که فرآیند تولید برق بدین صورت خواهد بود که زباله پس از ورود به پیت ورودی زباله، وارد کوره می‌شود تا در دمای 800 الی 1200 درجه سانتیگراد سوزانده شود، سپس این حرارت به بویلرها منتقل و تبدیل به بخار آب گردیده و این بخار به سمت توربین ها و ژنراتور جهت تولید برق هدایت می‌شود.

شایان ذکر است در طراحی این نیروگاه از متخصصین داخلی و خارجی استفاده شده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها