امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۳:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145662
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجتبی عبدالهی در مراسم افتتاح نخستین نیروگاه زباله سوز کشور که با حضور شهردار تهران، اعضای شورای شهر و

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجتبی عبدالهی در مراسم افتتاح نخستین نیروگاه زباله سوز کشور که با حضور شهردار تهران، اعضای شورای شهر و نمایندگان مجلس برگزار شد، اظهار داشت: خداوند متعال را شاکر و سپاسگزارم که در این ایام مبارک و در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری سال اقتصاد فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نام گرفته است در راستای توسعه پایدار و بهبود مناسبات زیستی نخستین نیروگاه را در شهری که روزانه 7500 تن زباله تولید می کند افتتاح می‌کنیم.
وی با اشاره به عزم شهرداری تهران برای حفظ زمینی پاک و آسمانی آبی عنوان کرد: تخریب محیط زیست سلامت جسمی و روحی شهروندان را به خطر می‌اندازد و امروزه پاسخگویی به مسائل شهری تنها بر عهده مسئولین نیست و شهروندان نیز در این رابطه مسئولند.

عبدالهی تصریح کرد: با چنین رویکردی بود که امروز شاهد افتتاح نیروگاه زباله سوز با ظرفیت روزانه 200 تن زباله و تولید 3 مگابایت ساعت برق هستیم. این اقدام گامی در راستای رسیدن به شهری پاک و بدون آلایندگان زیست محیطی است.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: امروز شاهد افتتاح نخستین نیروگاه زباله سوز کشور در تهران هستیم. نیروگاهی که می‌تواند تحولی عظیم در وضعیت زباله‌های کشور به وجود آورد.

عبدالهی با بیان اینکه کاهش سطح اشغال زمین و جلوگیری از انتشار گاز متان در دستگاه های موجود افتتاح نیروگاه را به الزام تبدیل کرده بود، گفت: نیروگاهی که امروز با مدیریت شهردار  تهران حمایت، اعضای شورای شهر تهران و مشارکت بخش خصوصی راه اندازی شده است به کاهش خطر آلودگی آبهای سطحی و انتشار گازهای گلخانه‌ای می انجامد. ضمن اینکه این اقدام گامی در راستای کاهش حجم زباله و حفاظت از تنوع زیستی است.

وی افزود: مصمم هستیم با مساعدت دولت محترم و مدیران شهری وضعیت زباله‌های شهر تهران را در این دوره از مدیریت شهری تعیین تکلیف کرده و به انرژی تبدیل کنیم. ما آماده هستیم تا فناوری‌های موجود را به سایر استانها منتقل کنیم تا شاهد دستیابی به زمینی پاک و آسمانی آبی در آینده ای نزدیک باشیم.

در ادامه این برنامه مددی رئیس هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری تدبیر و توسعه ضمن قدردانی از حمایت شهرداری تهران در راستای احداث نخستین نیروگاه زباله سوز عنوان کرد: اقدامی که امروز در تهران صورت گرفته است تنها در راستای معنویات رهبر عزیزمان و تاکید ایشان بر اقتصاد مقاومتی است.

مددی افزود: بر اساس بر آوردهای موجود تا کنون 12 میلیون دلار سرمایه ی ارزی و 16 میلیارد تومان سرمایه گذاری ریالی بابت ساخت این نیروگاه هزینه شده است.

وی خاطر نشان کرد: طول عمر تجهیزات این نیروگاه حدود 20 سال پیش بینی شده است و خرسندیم که با ایجاد زیر ساخت‌ها زمینه  لازم برای پیشرفت و توسعه در امر پسماند فراهم کرده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها