امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۳:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145663
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدجواد فاطمی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی، رئیس مرکز تحقیقات سوختگی و دبیر عملی چهارمین همایش ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدجواد فاطمی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی، رئیس مرکز تحقیقات سوختگی و دبیر عملی چهارمین همایش کشوری سوختگی با بیان این خبر گفت: سوختگی یکی از اتفاقات و حوادث شایع در ایران است که عوارض خیلی زیادی ایجاد می‌کند.

وی ادامه داد: علاوه بر این سوختگی و عوارض ناشی از آن تعداد زیادی از هموطنان را در طول زندگی درگیر کرده و کیفیت زندگی‌شان را کاهش می‌دهد. همچنین معلولیت‌های ناشی از سوختگی هزینه‌های زیادی را به بیماران تحمیل می‌کند.

فاطمی گفت:‌به همین دلیل مرکز تحقیقات سوختگی در راستای اهدافی چون ارتقاء جایگاه پیشگیری و درمان و بازتوانی سوختگی در ایران سالیانه یک همایش در اسفند برگزاری می‌کند که این کنگره با همکاری همه مراکز سوختگی سراسر کشور و پژوهشکده‌ها و موسساتی که در این زمینه کارهای بسیاری انجام داده‌اند برگزار می‌شود و در واقع این همایش گردهمایی است جهت تبادل دانش و تجربه همکاران و محلی است برای ارائه اطلاعات جدید و تجربه‌ها و آشنایی با روش‌های جدید پیشگیری، درمان و بازتوانی سوختگی.

رئیس مرکز تحقیقات سوختگی گفت: موضوع کنگره امسال درباره درمان، توانمندسازی، تطابق اجتماعی و حمایت روانی بیمار آسیب دیده در سوختگی است.

وی ادامه داد: بیماری که دچار سوختگی می‌شود معمولاً‌ ایزوله شده، از اجتماع و زندگی زناشویی فاصله می‌گیرد و ممکن است در خانواده‌ها مشکلاتی به وجود آید به ویژه در خیلی اوقات منجر به جدایی و طلاق می‌شود و علاوه بر این، فرد به علت سوختگی، ظاهری نازیبا پیدا می‌کند و از حضور در مجامع عمومی و اجتماع پرهیز می‌کند و به همین دلیل کیفیت زندگی این افراد تحت تاثیر قرار می‌گیرد و یکی از کارهای مهمی که باید برای چنین بیمارانی انجام داد این است که کاری کنیم که مشکلات روانی‌شان کاهش پیدا کند چون اینها مستعد ابتلا به اضطراب، افسردگی و اختلالات خواب و موارد مشابه هستند و علاوه بر این کاری کنیم تا تطابق اجتماعی پیدا کنند و بتوانند در جامعه حاضر شده و توانایی‌های خود را در اجتماع بروز دهند.

دبیر علمی چهارمین همایش کشوری سوختگی،‌محورهای کنگره را شامل جراحی‌های ترمیمی در بیماران سوخته، نقش سلول‌های بنیادی و فرآورده‌های بافت در بیماران سوخته، پیشگیری و ایپدمیولوژی، بازتوانی و تطابق اجتماعی عنوان کرد و افزود: برای شرکت‌کنندگان در این همایش امتیاز بازآموزی در نظر گرفته شده و کلیه رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی مرتبط با سوختگی می‌توانند در این همایش شرکت کنند.

همچنین کارگاهی با عنوان درمان اسکار یا جوشگاه محل سوختگی در نظر گرفته شده است که روش‌های پیشگیری و درمان‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهد در این کنگره 130 مقاله به دبیرخانه ارسال شده که از بین این مقالات رسیده 63 مقاله نیز به صورت سخنرانی پذیرفته شده است و همچنین 12 سخنرانی آموزشی توسط افراد صاحب‌نظر و نیز 8 میزگرد با شرکت متخصصین با تجربه برگزا خواهد شد.

چهارمین همایش کشوری سوختگی به همت مرکز تحقیقات سوختگی دانشگاه علوم پزشکی ایران از 6 تا 7 اسفند ماه جاری در مرکز همایش‌های رازی تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها