امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۸:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145670
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 178
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وحید نوروزی با بیان اینکه آلودگی‌های زیست محیطی از جمله آلودگی هوا و مدیریت پسماند دو چالش زیست ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وحید نوروزی با بیان اینکه آلودگی‌های زیست محیطی از جمله آلودگی هوا و مدیریت پسماند دو چالش زیست محیطی شهر تهران است، گفت: سالهاست که مدیریت کاهش آلودگی هوا را به دست باد و باران سپرده شده و متأسفانه طی 20 سال گذشته یعنی از اولین هشدارهای کارشناسان برای مقابله با آلودگی هوا تاکنون اقدامی موثر و کارآمد صورت نگرفته است.

شهردار منطقه 18 با تأکید بر نقش مشارکتی شهروندان بر کاهش چالش‌های زیست محیطی شهری تصریح کرد: تفکیک پسماند تر و خشک از مبدا یکی از اصلی‌ترین راهکار مدیریت پسماند در شهرهاست که این امر تنها با همکاری شهروندان محقق می‌شود، لذا با توجه به اهمیت تفکیک پسماند در تحقق استانداردهای زیست محیطی شهری؛ فرهنگ سازی و ترغیب شهروندان برای مشارکت در این موضوع امری ضروریست. از این رو آموزش چهره به چهره شهروندان در دستور کار منطقه 18 قرار گرفته است.

نوروزی با اشاره به اینکه در راستای اجرای بهینه طرح آسمان آبی – زمین پاک ، ناحیه یک منطقه 18 به عنوان ناحیه پایلوت انتخاب شده است، گفت: ناحیه یک شهردار منطقه 18 ، 34 هزار و 103 نفر جمعیت دارد. در این طرح بالغ بر 15 هزار نفر از شهروندان محلات ولیعصر شمالی، بهداشت، فردوس و تولید دارو تحت آموزش چهره به چهره آموزشگران بازیافت قرار گرفته‌اند.

نوروزی ادامه داد: آموزشگران بازیافت با مراجعه به درِ منازل ضمن آموزش و ارائه اطلاعات مناسب، مخزن ویژه پسماند خشک همراه با تقویم جمع‌آوری و بروشور به شهروندان توزیع می‌کنند.

شهردار منطقه 18 با اشاره به مشارکت گسترده شهروندان از اجرای طرح تفکیک پسماند از مبدا افزود: در مرحله پایش و مانیتورینگ طرح، رشد 40 درصدی جمع‌آوری پسماند خشک را شاهد بودیم. به طوری که با مشارکت شهروندان اکنون تناژ روزانه پسماند خشک جمع‌آوری شده از 30 تن به 44 تن افزایش یافته است.

وی با اشاره به اجرای طرح ملودی بازیافت در محلات 16‌گانه و نواحی 7‌گانه منطقه 18 گفت: طی ماه اخیر نواقص طرح ملودی برطرف شده و از ابتدای ماه جاری این طرح در سطح منطقه 18 در حال اجراست.

نوروزی با اشاره به اینکه تمامی غرفه‌های تحویل بازیافت در ناحیه یک منطقه 18 تجهیز شده‌اند، گفت: کمبودها و نواقص مخازن مخصوص پسماند خشک و تر در سطح منطقه 18 برطرف شده است. از این رو انتظار می‌رود با انتقال فرهنگ تفکیک پسماند از درون خانه‌ها مدیریت شهری در زمینه مدیریت پسماند موفق‌تر از همیشه عمل کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار