امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۳:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14568
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۷
تعداد بازدید: 160
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان با ارسال نامه‌ای به «حسن روحانی» رئیس‌جمهور منتخب ایران، موفقیت ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان با ارسال نامه‌ای به «حسن روحانی» رئیس‌جمهور منتخب ایران، موفقیت وی در انتخابات را تبریک گفت.

در این نامه رحمان تأکید کرد که دوشنبه و تهران تمام همکاری‌های خود را براساس همزبانی و هم‌فرهنگی انجام داده‌اند و این همکاری در دوران ریاست روحانی نیز ادامه خواهد داشت.

در ادامه آمده است، ایران پس از چین و روسیه یکی د‌یگر از کشور‌های اساسی سرمایه‌گذار در اقتصاد تاجیکستان محسوب می‌شود و تاکنون ایران تونل «انزاب» در گردنه انزاب و نیروگاه «سنگ توده-2» در جنوب تاجیکستان را فعال کرده است.

محموله‌های انگلیس از افغانستان از طریق قرقیزستان حمل می‌شود

سخنگوی سازمان حمل‌ونقل قرقیزستان، «مقصد بیک دیکان‌اف» در مجلس قرقیزستان اعلام کرد که محموله‌های نظامی انگلیس از افغانستان به بیشکک حمل می‌شود.

وی که در کمیته روابط بین‌الملل مجلس قرقیزستان گزارش می‌داد، تأکید کرد که شرکت‌های حمل‌ونقل قرقیزستانی این کار را انجام می‌دهند و این محموله‌ها از افغانستان به تاجیکستان خواهد آمد و از تاجیکستان از مرز «کارامیک» در استان اوش به قرقیزستان وارد شده و در بیشکک می‌ماند و به محض تصویب مجلس این بار از طریق راه آهن حمل خواهد شد.

لازم به ذکر است که در سال 2014 نیروهای نظامی باید افغانستان را ترک کنند و تجهیزات نظامی هم از طریق خطوط هوایی و راه آهن قرقیزستان حمل خواهد شد.

کویت و تاجیکستان هشت سند همکاری امضا می‌کنند

«جمهوریت» پایگاه خبری دولت تاجیکستان با انتشار مطلبی در مورد بازدید رحمان از کویت تأکید کرد که این بازدید یک‌شنبه آینده (23 ژوئن) آغاز شده و 3 روز ادامه خواهد داشت.

به گفته این منبع، رحمان و هیئت همراه وی ضمن این بازدید و پس از مذاکرات با مقامات رسمی کویت مجموعه اسناد همکاری به‌منظور تنظیم روابط دوجانبه در بخش اقتصاد، سرمایه‌گذاری، توریسم و فرهنگ را به امضا خواهند رساند.

این منبع توافقنامه در مورد جلوگیری از اخذ مالیات مضاعف از درآمد به سرمایه‌ها میان وزارت‌ خانه‌های دارایی 2 کشور را از جمله این اسناد عنوان کرد.

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری تاجیکستان همچنین از ملاقات این هیئت به سرپرستی «تلال آل سلطان» سردبیر یکی از نشریه‌های رسمی کویت با رحمان خبر داد.

به گفته این منبع رئیس جمهوری تاجیکستان در مصاحبه با این روزنامه‌نگاران کویتی ابراز امیدواری کرد که بازدید وی از این کشور برای تدوین چندین سند جدید و ایجاد زمینه تقویت مناسبات اقتصادی، تجاری و فرهنگی مساعدت کرده و آغاز فصل جدیدی در روابط دوجانبه خواهد شد.

موضوع سفر رحمان به کویت حدود یک ماه قبل در سفر «مصطفی جاسم آل شمالی» معاون نخست‌وزیر و همزمان وزیر دارایی کویت به شهر «دوشنبه» در ملاقات او با رئیس جمهور مطرح شد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها