امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۴:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145694
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۳۱
تعداد بازدید: 30
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شاهرود به نقل از روابط عمومی دانشگاه شاهرود، وحید احمدی در هشتمین نشست شورای دانشگاه شاهرود با بیان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شاهرود به نقل از روابط عمومی دانشگاه شاهرود، وحید احمدی در هشتمین نشست شورای دانشگاه شاهرود با بیان اینکه رتبه& zwnj;بندی دانشگاه‌ها به میزان ارتباطات خارجی و مقالات منتشرشده با مشارکت طرف خارجی بستگی دارد، اظهار کرد: باوجود بالا بودن مقاله‌های دانشگاه‌های ایران نسبت به دانشگاه‌های مالزی، ولی به دلیل کم‌رنگ بودن ارتباطات خارجی نسبت به آن‌ها در رتبه‌بندی پایین‌تری قرار داریم.

وی بین‌المللی کردن مجلات و حمایت از آنها را جزء موارد مهمی ذکر کرد که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دنبال می‌کند.

معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: وقتی بین‌المللی شویم، خودبه‌خود استانداردها بالا رفته و فرصت‌های مطالعاتی خوبی ایجاد می‌شود.

احمدی با بیان اینکه در دهه چهارم انقلاب قرار داریم، گفت: خوشحالیم که در دانشگاه شاهرود مجموعه‌ای از کارهای بزرگ صورت گرفته است.

وی افزود: در مقطعی حساس از تاریخ قرار گرفته‌ایم و تحولاتی در داخل و بیرون صورت گرفته و ما نیازمند ایجاد نگرش نوین در علم هستیم.

معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: کشور ما دارای زمینه‌ها و ظرفیت‌های مناسبت منطقه‌ای و نیروی انسانی است و قطعاً سیاست‌های علم، بهره بردن و استفاده بهینه از این ظرفیت‌هاست.

احمدی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین چالش‌ها این است که دانشگاه نتوانسته رسالت واقعی خود را انجام دهد، مطرح کرد: یکی از تلاطم‌ها بحث توسعه کمی نظام آموزش عالی است که با این خروجی دانشجو از دانشگاه‌ها، باید فکر چاره در بحث اشتغال باشیم.

معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: خوشبختانه تاکنون به کمیت دانشگاه‌ها زیاد پرداخته ‌شده و ظرفیت‌های فراوانی ایجاد و دانشجویان زیادی وارد جامعه شدند.

وی یکی از سیاست‌های اصلی وزارت علوم را ارتقای کیفیت دانشگاه‌ها با تأکید بر مرجعیت علمی در منطقه به‌عنوان مجموعه علمی کشور دانست و خاطرنشان کرد: همه ما رسالت بزرگی داریم و باید به این مسئله نگرش جدیدی داشته باشیم.

انتهای پیام/2249/ل

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها