امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۹:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145706
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۳۱
تعداد بازدید: 21
حجت‌الاسلام علی یونسی دستیار ویژه رئیس جمهور ایران در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبیر شب گذشته در حاشیه دیدار شخصیت‌های فرهنگی ...

حجت‌الاسلام علی یونسی دستیار ویژه رئیس جمهور ایران در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبیر شب گذشته در حاشیه دیدار شخصیت‌های فرهنگی ادیان توحیدی در پاسخ به سؤال فارس مبنی بر اینکه رهبر انقلاب پیرامون ادامه مذاکرات نکاتی را مطرح فرمودند، اظهار داشت: در مسائل کلان و اساسی مثل مذاکرات خط نهایی و سخن اصلی را مقام معظم رهبری می‌گویند و همه باید از آن اطاعت کنند.

وی گفت: ایشان از همان روزهای اول فرمودند من از تیم مذاکرات حمایت می‌کنم اما خطوط قرمز و ملاحظاتی هست که دولت مکلف است در آن مسیر حرکت کند.

یونسی با بیان اینکه تاکنون تیم مذاکره کننده مورد حمایت مقام معظم رهبری بودند و ایشان تاکیدات مکرری در حمایت از دولت در این حوزه داشتند، ابراز داشت: دولت هم سعی می‌کند در مسیری که ایشان فرمودند حرکت کند.

وی در پاسخ به سؤالی پیرامون اینکه کلیات وجزئیات موارد مورد مذاکره باید بررسی شود، اضافه کرد: معنایش این است که ما زی بای یک توافق کلی نمی‌رویم که بعدا آنها هر گونه که می‌خواهند آن را تفسیر کنند. آن موقع تفسیر علنا باعث اختلاف می‌شود و استخوان لای زخم باقی می‌ماند در نهایت به نتیجه هم نمی‌رسیم.

به گفته دستیار ویژه رئیس‌جمهور ما یک توافقی می‌‌خواهیم که هم عزت ملی و هم دستاورد هسته‌ای حفظ شود و همچنین منافع ملی ما محدود بماند. کمترین کرنش و خضوع نمی‌کنیم و نباید در مقابل دشمن ایچنین بود. همان چیزی که دقیقا رهبری فرمودند.

حجت‌الاسلام یونسی در پاسخ به سؤال فارس مبنی بر اینکه عنوان می‌شود در زمان وزارت شما لیست سیاهی به عنوان ممنوع‌القلم وجود داشت،‌گفت: من معنای ممنوع‌القلمی را خیلی متوجه نمی‌شوم که یک نویسنده مطلقا ممنوع‌القلم باشد اما باید ببینیم اثرش چیست. اگر خوب منطبق با قانون است باید منتشر شود.

وی درباره همین لیست پاسخ را به وزیر ارشاد ارجاع داد اما در برابر این سؤال که حضور شما در وزارت اطلاعات باعث شد بعدها عنوان شود که چنین لیستی وجود داشته، عنوان کرد: نه ما چنین لیستی نداشتیم و اعتقادی هم به لیست سیاه نداریم. ممکن است یک راه اشتباه یا مطلب اشتباهی باشد اما اینکه یک نفر همه آثارش ممنوع باشد را قبول ندارم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار