امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۲۳:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145708
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۳۱
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در جریان درگیری‌های نظامی ظرف هفته گذشته در شرق اوکراین حداقل 263 نفر از مردم ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در جریان درگیری‌های نظامی ظرف هفته گذشته در شرق اوکراین حداقل 263 نفر از مردم غیرنظامی ساکن این مناطق کشته شده و تقریبا 700 نفر دیگر نیز زخمی شدند.

طبق اطلاعات خبرگزاری «ایتارتاس»، این واقعیت تلخ در جدیدترین گزارش دفتر هماهنگ کننده مسائل انسانی سازمان ملل متحد در خصوص وضعیت در مناطق شرقی اوکراین آمده است. در این گزارش همچنین اعلام شده که تعداد کل قربانیان مناقشه نظامی در «دونباس» از آغاز تاکنون، به 5.5 هزار نفر رسیده و در این مدت نزدیک به 13 هزار نفر نیز زخمی شده‌اند.

در این گزارش یادآوری شده است: «از تاریخ 31 ژانویه الی 5 فوریه (16-11 بهمن ماه) در جریان درگیری‌های نظامی در شرق اوکراین دستکم 263 نفر از مردم غیرنظامی کشته و 674 نفر دیگر نیز مجروح شدند. ضمن اینکه از اواسط ماه آوریل سال 2014 ( بهار گذشته) که عملیات نظامی ارتش اوکراین در دونباس آغاز شده، تاکنون حداقل 5 هزار و 486 نفر، از جمله 56 کودک کشته شده‌اند (این آمار شامل قربانیان سقوط هواپیمای مالزیایی هم می‌شود)، علاوه بر این 12 هزار و 672 نفر ، شامل 153 کودک، نیز در نتیجه این مناقشه نظامی زخمی شدند. »

در گزارش سازمان ملل همچنین به افزایش تعداد آوارگان داخلی در اوکراین نیز اشاره شده که دولت اوکراین بطور رسمی بیش از 978 هزار نفر را ثبت نام کرده است.

به عقیده مقامات سازمان ملل، مناطق شرق اوکراین بشدت به یک برقراری آتش‌بس جدید نیاز دارد تا مردم ساکن آن بتوانند منطقه درگیری را ترک کنند و سازمان‌های فعال در زمینه کمک‌های انسان دوستانه، بتوانند به ساکنین این مناطق کمک کنند.

مقامات کی‌یف در اوایل ماه آوریل سال 2014 (فروردین ماه گذشته) عملیات نظامی گسترده‌ای را در مناطق شرقی اوکراین که خواستار فدراتیوه شدن این کشور هستند، آغاز کردند. طرفین درگیری بارها تلاش کردند تا با میانجی گری روسیه، سازمان امنیت و همکاری اروپا و تلاش فعال دو کشور اروپایی فرانسه و آلمان، توافقنامه صلح امضاء کنند، ولی مذاکرات در این خصوص هنوز به نتیجه قطعی و پایداری نرسیده است. در پاییز سال 2014 اوضاع در مناطق شرق اوکراین بر اساس توافقات مینسک و برقراری آتش‌بس تا حدودی آرام شده بود. ولی طی یک ماه گذشته آتش‌بس در دونباس بطور کامل شکسته شده  و درگیری‌های نظامی بین نیروهای دولتی و نیروهای شبه نظامی استقلال طلب جمهوری‌های خودخوانده مردمی دونتسک و لوهانسک (در شرق اوکراین) شدت یافته است.

انتهای پیام/م

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها