امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۳:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145716
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۱
تعداد بازدید: 206
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در حالی که نزدیک به یک سال از سقوط دولت «ویکتور یانوکوویچ» تحت فشار ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در حالی که نزدیک به یک سال از سقوط دولت «ویکتور یانوکوویچ» تحت فشار معترضان مورد حمایت غرب می‌گذرد، اوضاع این کشور هنوز ناآرام است.

دولت جدید که به ریاست «پترو پروشنکو» تابستان امسال روی کار آمد، هنوز نتوانسته آرامش را به مناطق شرق و جنوب شرق بازگرداند. این مناطق که ساکنان عمدتا روس‌تبار دارند، پس از سقوط دولت یانوکوویچ و قدرت گرفتن گروه‌های نئونازی در کی‌یف، خواستار استقلال بیشتر از دولت مرکزی شده‌اند.

در یک سال گذشته، شبه جزیره کریمه طی یک همه‌پرسی از اوکراین جدا شده و بار دیگر به فدراسیون روسیه بازگشته است. درگیری‌ها در دیگر مناطق شرقی اوکراین هم به مرگ بیش از 5000 نفر منجر شده است.

در اوایل ماه سپتامبر (اواخر شهریور) با میانجیگری مستقیم سازمان امنیت و همکاری اروپا مقامات کی‌یف و جمهوری‌های خودخوانده خلق دونتسک و لوهانسک (در شرق اوکراین) در مینسک، پایتخت بلاروس توافقنامه صلحی را امضاء کردند که بر اساس آن رژیم آتش بس در مناطق درگیری برقرار شد، ولی تا به امروز طرفین بارها یکدیگر را به نقض این رژیم متهم کردند.

مذاکرات حل و فصل مناقشه در شرق اوکراین، تحت عنوان «گروه تماس» چندین دور برگزار شده، ولی تاکنون نتیجه مشخصی برای پایان دادن به این درگیری‌ها نداشته است.

در ادامه تازه‌ترین اخبار مربوط به بحران اوکراین، که تنش میان روسیه و غرب را به بالاترین حد از زمان پایان جنگ سرد رسانده، آمده است: (این خبر به روز می‌شود)

 

برای دریافت خبرنامه روزانه تحولات اوکراین، پیامی با عنوان «اوکراین» به آدرس زیر ارسال کنید:

FarsNewsInt@gmail.com

 

13:19

استرالیا: مطمئنا کسی از حذف روسیه از سوئیفت حمایت نمی‌کند

سفیر استرالیا در روسیه در پاسخ به سوالی درباره تهدید غرب برای حذف روسیه از سیستم تبادل مالی سوئیفت  با توجه به تحولا اوکراین تاکید کرد: «مطمئنا هیچ کسی از این موضوع حمایت نمی‌کند.»

وی به «نووستی» گفت: «این اقدام، تصمیم بسیار جدی خواهد بود که فورا سبب خروج همه شرکتهای غربی از روسیه خواهد شد. بدون سوئیفت نمی‌شود اقدامات عادی انجام داد.»

سفیر استرالیایی همچنین گفت: «استرالیا خواهان حادث شدن این موضوع(حذف از سوئیفت) نیست. این اقدام شبیه به بمب هسته‌ای برای اقتصاد است. هیچ کس خواهان آن نیست نه اتحادیه اروپا و نه آمریکا»

این اظهارات در حالی مطرح شده که تنش‌ها بین روسیه و غرب بر سر اوکراین همچنان رو به گسترش است. در آخرین اظهارات آمریکایی‌ها مقامات ارشد دولت اوباما روسیه را به تشدید تحریم‌ها و «انزوای بیشتر» تهدید کرده‌اند اظهاراتی که پاسخ مقامات کرملین را در پی داشته است.

 

12:45

استرالیا تصمیمی برای تحریم‌های بیشتر روسیه ندارد

«پاول میلر» سفیر استرالیا در روسیه به شبکه خبری «نوستی» گفت که کانبرا به دلیل ناآرامی‌های اوکراین، هیچ تصمیمی برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه روسیه ندارد با این حال اگر اتحادیه اروپا تصمیم به تقویت تحریم‌ها بگیرد، استرالیا هم اینچنین خواهد کرد.

بنابر اعلام «اسپوتنیک»، میلر در این مورد گفت:‌ »استرالیا تصمیمی برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه روسیه ندارد البته مشروط به این است که روسیه اقدام بیشتری برای بحرانی شدن شرایط صورت ندهد.»

وی همچنین گفت که برنامه‌های استرالیا همراستا با تصمیم‌های اتحادیه اروپا خواهد بود

 

12:34

درصورت ارسال سلاح برای اوکراین، روسیه راهکار دیپلماتیک را در پیش می‌گیرد

 پاتروشف رئیس شورای امنیت روسیه گفت که در صورتی که آمریکا تصمیم به ارسال سلاح برای اوکراین بگیرد، روسیه راهکار دیپلماتیک را در برابر آن پیش می گیرد.

 

12:19

کرملین:رویکرد غرب در برابر روسیه درمورد بحران اوکراین تاسف‌بار است

سخنگوی کرملین گفت که تصمیم روسیه برای ارسال سلاح برای اوکراین با هدف بی‌ثباتی در منطقه صورت می گیرد.

پسکوف همچنین گفت: «رویکرد غرب در برابر روسیه درمورد بحران اوکراین تاسف‌بار است.»

 

12:04

سی‌ان‌ان از نیروهای اوکراینی با عنوان هواداران آمریکا نام برد

شبکه خبری «سی‌ان‌ان» شبکه گذشته در حالی که اخبار گفت‌ ‌وگو «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا و «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان را پوشش می‌داد، زیرنویسی به این مظمون منتشر کرد: «اوباما تمایل دارد تا نیروهای هوادار آمریکا را تسلیح کند»

 

این زیرنویس به سرعت مورد توجه سایر رسانه‌ها قرار گرفت.

 

11:44

آنتونوف:راه حل اوکراین در گرو گفت‌وگو میان مقامات اوکراین و روس گرایان است

«آناتولی آناتونوف» معاون وزیر دفاع روسیه درباره نقش کشورش در بحران اوکراین به شبکه خبری «یورونیوز» گفت: «روسیه از اعضای درگیر در این جنگ نیست و در آن شرکت ندارد. روسیه معتقد است که یافتن راه حل در گرو گفت و گو میان مقامات کی یف و نیروهای موجود در لوهانسک و دونتسک است.»

 

10:41

ایشینگر: اگر در اوکراین اقدام به توزیع سلاح بکنیم، خطرات زیادی به دنبال خواهد داشت

رئیس کنفرانس مونیخ در گفت‌وگو با «یورونیوز» با اشاره به تحولات اوکراین گفت:«اگر تمامی تلاش های دیپلماتیک شکست بخورند و نیاز به افزایش سطح فشارها داشته باشیم، در آنصورت باید تمامی گزینه های پیش رو را با دقت مطالعه کنیم. گمان نمی کنم که کنار گذاشتن یک گزینه یا ایده قبل از بررسی دقیق آن، فکر خوبی باشد. از یک سو اگر اقدام به توزیع سلاح بکنیم، خطرات زیادی به دنبال خواهد داشت و از سوی دیگر نیز، اگر کاری صورت نگیرد، خطر تقسیم کشور وجود دارد. اگر این امر اتفاق بیفتد، به معنای ترک بسیاری از اصولی خواهد بود که امنیت اروپایی ها بر اساس آنها ساخته شده است.»

 

09:50

نمایندگانی از اوکراین، بخشی از روستوف را بازرسی خواهند کرد

بنابر اعلام وزارت دفاع روسیه، نمایندگانی از نیروهای نظامی اوکراین بخشی از «روستوف» واقع در جنوب روسیه را که با اوکراین هم‌مرز است را بازرسی خواهند کرد.

«اسپوتنیک» نوشت که وزارت دفاع روسیه این خبر را تائید کرد. همچنین «سرگئی ریزکف» رئیس مرکز کاهش کاهش خطرات هسته‌ای افزود: «در راستای توافق ۲۰۱۱ وین بر مبنای تقویت اعتماد و امنیت، وزارت دفاع روسیه در فاصله روزهای ۹ تا ۱۲ فوریه به نمایندگانی از نیروهای نظامی اوکراین اجازه خواهد داد تا بخش‌هایی منطقه را  بازرسی کنند.»

ریزکف گفت که منطقه ای که اجازه بازرسی آن داده خواهد شد محوطه‌ای حدود ۱۵ هزار کیلیومتر مربعی در روستوف را شامل خواهد شد.

 

 

09:30

260 غیرنظامی ظرف یک هفته در اوکراین کشته شدند/5500 نفر مجموع کل تلفات

سازمان ملل اعلام کرد درگیری‌ها طی هفته گذشته در شرق اوکراین، 263 کشته و 674 زخمی در بین مردم غیرنظامی برجای گذاشته و ضروری است تا آتش‌بس فوری برای کمک به ساکنین «دونباس» برقرار شود.

در جریان درگیری‌های نظامی ظرف هفته گذشته در شرق اوکراین حداقل 263 نفر از مردم غیرنظامی ساکن این مناطق کشته شده و تقریبا 700 نفر دیگر نیز زخمی شدند.

طبق اطلاعات خبرگزاری «ایتارتاس»، این واقعیت تلخ در جدیدترین گزارش دفتر هماهنگ کننده مسائل انسانی سازمان ملل متحد در خصوص وضعیت در مناطق شرقی اوکراین آمده است. در این گزارش همچنین اعلام شده که تعداد کل قربانیان مناقشه نظامی در «دونباس» از آغاز تاکنون، به 5.5 هزار نفر رسیده و در این مدت نزدیک به 13 هزار نفر نیز زخمی شده‌اند.

در این گزارش یادآوری شده است: «از تاریخ 31 ژانویه الی 5 فوریه (16-11 بهمن ماه) در جریان درگیری‌های نظامی در شرق اوکراین دستکم 263 نفر از مردم غیرنظامی کشته و 674 نفر دیگر نیز مجروح شدند. ضمن اینکه از اواسط ماه آوریل سال 2014 ( بهار گذشته) که عملیات نظامی ارتش اوکراین در دونباس آغاز شده، تاکنون حداقل 5 هزار و 486 نفر، از جمله 56 کودک کشته شده‌اند (این آمار شامل قربانیان سقوط هواپیمای مالزیایی هم می‌شود)، علاوه بر این 12 هزار و 672 نفر ، شامل 153 کودک، نیز در نتیجه این مناقشه نظامی زخمی شدند. »

در گزارش سازمان ملل همچنین به افزایش تعداد آوارگان داخلی در اوکراین نیز اشاره شده که دولت اوکراین بطور رسمی بیش از 978 هزار نفر را ثبت نام کرده است.

 

09:28

پوشکف: اروپا و روسیه باید راهکاری جدید در حل بحران اوکراین بیابند

«الکسی ‌پوشکف» رئیس کمیته روابط بین‌الملل دومای روسیه با اشاره به تداوم ناآرامی‌ها در شرق اوکراین گفت: «از آنجایی که جنگ در اوکراین راه به هیچ جایی نمی‌برد، روسیه و اتحادیه اروپا باید راهکار جدید در حل بحران اوکراین بیابند.»

پوشکوف در جریان دیدار با کمیته امور خارجی پارلمان اروپا گفت: «من فکر می‌کنم که احساسات بسیاری جریحه دار شده است و اتهامات مشترک باعث می‌شود که تصویری سیاسی در این زمینه ایجاد شود. به نظر من ما باید راهکار جدیدی بیابیم که بر مبنای آمادگی «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان و «فرانسوا اولاند» رئیس جمهور فرانسه برای حل بحران باشد تا شرایط به گونه‌ای تغییر نیابد که به طور ک امل از کنترل خارج شود.»

به گزارش «تاس» این مقام روسی همچنین گفت که با این دید به استراسبورگ آمده است تا اعضای پارلمان اروپایی را در جهت پذیرش دیدگاه‌های روسیه ترغیب کند.

انتهای‌پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها