امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۱:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145726
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۱
تعداد بازدید: 49
یدالله جوانی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با راهبردی خواندن فرمایشات رهبری پیرامون توافق ...

یدالله جوانی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با راهبردی خواندن فرمایشات رهبری پیرامون توافق هسته& zwnj;ای گفت: فرمایشات رهبری ناظر به رفتار آمریکایی‌ها در مذاکرات یک سال و نیم اخیر است.

وی افزود: براساس توافق ژنو باید پس از 6 ماه توافق جامع شکل می‌گرفت اما مذاکرات تمدید شد. در این مذاکرات آمریکا عنوان کرد که باید توافقی دو مرحله‌ای و اول در کلیات و بعد در جزئیات صورت گیرد که رهبری با شناخت دقیق از آمریکا این موضوع را یک خدعه و حیله ارزیابی کرده است.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه آمریکایی‌ها نشان دادند آمادگی پذیرش حقوق ایران را ندارند، گفت: آمریکایی‌ها می‌خواهند با فریبکاری حقوق ملت ایران را ضایع کنند که دو مرحله‌ای کردن توافق هسته‌ای نیز در همین راستا است.

جوانی با بیان اینکه توافق بر سر کلیات به معنای تفسیر به رای در جزئیات است گفت: آمریکایی‌ها نشان دادند در طول مذاکرات به دنبال باج‌خواهی از ایران هستند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: رهبری ضمن حمایت از تیم مذاکره‌کننده  دست آنها را در مذاکرات بازگذاشتند و در عین حال خطوط قرمز مذاکرات را نیز تعیین کردند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها