امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۳:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145732
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۱
تعداد بازدید: 15
چودهری‌نثار‌علی‌خان وزیر کشور پاکستان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در اسلام‌آباد اظهار داشت: ...

چودهری‌نثار‌علی‌خان وزیر کشور پاکستان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در اسلام‌آباد اظهار داشت: روابط پاکستان و افغانستان هیچ زمان به خوبی امروز نبوده است.

وی افزود: بعد از حادثه تروریستی پیشاور فرمانده ارتش پاکستان راهی افغانستان شد و این کشور کمال همکاری را برای مشخص شدن عاملان این جنایت داشت.

خان بیان کرد: بعد از حادثه پیشاور نیروهای ایساف با همکاری ارتش پاکستان عملیات‌های مشترکی در خاک افغانستان انجام دادند که بر اثر آن 6 الی7 شبه‌نظامی کشته شدند.

وزیر کشور پاکستان گفت: عملیات‌های مشترک ایساف و ارتش پاکستان با همکاری افغانستان انجام شد و به دو کشور مربوط می‌شد به همین علت جزئیات این عملیات‌ها فاش نشد.

وی افزود: برای اولین بار است که افغانستان برای مبارزه با تروریسم به طور جدی با پاکستان همکاری می‌کند و چنین همکاری در روابط دو کشور مثال‌ زدنی است.

چودهری نثارعلی خان گفت: پاکستان و افغانستان توانسته‌اند بی‌اعتمادی به یکدیگر را کنار بگذارند و برای اعتماد‌سازی بیشتر تلاش کنند.

خان اظهار داشت: رهبران سیاسی و نظامی ارتباط مستمر با یکدیگر را حفظ کرده‌اند و برای مبارزه با تروریسم مصمم هستند.

وی افزود: به دنبال برقراری امنیت در مرز مشترک هستیم زیرا این موضوع برای پاکستان و افغانستان از اهمیت زیادی برخوردار است.

وزیر کشور پاکستان بیان کرد: اسلام‌آباد و کابل برای نظارت بیشتر بر عبور و مرور افراد در دو طرف مرز مشترک، شناسایی افراد مشکوک و شناسایی نقل و حرکت تروریست‌ها در مرز مشترک به توافق رسیده‌اند.

چودهری نثار علی‌خان تأکید کرد: مرز مشترک بسیار طولانی است که نظارت بر آن را با دشواری‌های زیادی مواجه می‌سازد با این وجود ارتش و نیروهای امنیتی پاکستان مصمم هستند با عملیات‌های بدون‌امتیاز و نظارت بیشتر امنیت را در این مناطق برقرار کنند.

وی افزود: سران دو کشور باید به این موضوع توجه داشته باشند که حفظ روابط دوستانه از برقراری ارتباط با یکدیگر مهمتر است.

خان گفت: بعد از حادثه پیشاور، افغانستان اطلاعات ارائه شده توسط فرمانده ارتش پاکستان در زمینه این حادثه را پذیرفت و به سرعت وارد عمل شد که این امر بسیار خوشایند بود.

وزیر کشور پاکستان گفت: سفر اشرف‌غنی به اسلام‌آباد تأثیر بسیار زیادی بر گسترش روابط دو کشور داشت و سفر رهبران سیاسی پاکستان از جمله اسفندیار ولی‌خان، محمود خان اچکزئی و شیرپائو که با کرزی نیز ملاقات کردند باعث تحکیم این روابط شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها