امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۷:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14574
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۷
تعداد بازدید: 135
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بلومبرگ در گزارشی در خصوص انتخاب حسن روحانی به ریاست‌جمهوری اسلامی ایران نوشت: انتخاب حسن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بلومبرگ در گزارشی در خصوص انتخاب حسن روحانی به ریاست‌جمهوری اسلامی ایران نوشت: انتخاب حسن روحانی به ریاست‌جمهوری ایران  که از بهبود روابط با جهان سخن می‌گفت در دور اول انتخابات باعث برانگیختن شگفتی شد.

سوزان مالونی، کارشناس مشهور موسسه بروکینگز می‌گوید: «حمایت از حمله نظامی به ایران کاسته شده است. شانس حمله به ایران کمتر از آن چیزی است که طی سال‌های قبل بود.» 

پس از آنکه روحانی با حدود 51 درصد آرا به ریاست‌جمهوری ایران برگزیده شد، کشورهای غربی علایمی مبنی بر تمایل به همکاری با وی صادر کردند. وزارت خارجه بریتانیا از او خواست که دوران جدیدی را در ایران آغاز کند و کاترین اشتون، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز ابراز امیدواری کرد که پیروزی روحانی به راه‌حل دیپلماتیک برای مساله برنامه هسته‌ای ایران منجر شود.

این گزارش تصریح می‌کند که پیروزی روحانی توجیه حمله نظامی به ایران را برای افکار عمومی جهان سخت می‌کند.

این گزارش حاکی‌ست که هر شش کاندیدای ریاست‌جمهوری ایران از حق هسته‌ای ایران دفاع کرده‌اند اما روحانی که مذاکره‌کننده سابق هسته‌ای ایران بود بر این باور است که پیشرفت هسته‌ای نباید به قیمت از بین رفتن اقتصاد ایران و رفاه مردم انجام بگیرد.

گفتنی است، حماسه سیاسی مردم ایران در 24 خرداد بسیاری از طرف‌های غربی را مجبور کرده است تا در ادبیات خصمانه خود علیه ایران که طی 2 سال اخیر شدت گرفته بود، تجدید نظر کنند. در حال حاضر این تنها اسرائیل است که بر ادبیات خصمانه خود علیه ایران اصرار می‌ورزد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار