امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۸:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145762
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بخش سایبری ارتش سوریه به تازگی اسناد جدیدی درباره تلاش‌های آمریکا و ترکیه جهت ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بخش سایبری ارتش سوریه به تازگی اسناد جدیدی درباره تلاش‌های آمریکا و ترکیه جهت براندازی نظام در سوریه منتشر کرده است.

این اسناد ایمیل‌های مسئولان آمریکایی است که دربردارنده گفت‌وگوهای آنها با مسئولان کشور ترکیه است و اطلاعاتی درباره حمایت مستمر دو طرف از گروه‌های مسلح فعال در سوریه ارائه می‌دهد.

پایگاه خبری عربی پرس می‌نویسد: این اسناد اگرچه اطلاعات جدیدی درباره این همکاری‌ها و حمایت‌ها که همگان از آن مطلع هستند، ارائه نمی‌دهد، اما دلیلی دیگر بر این همکاری‌ها و حمایت‌هاست.

در یکی از این اسناد «آنتونی گودفری»، مدیر بخش عراق در وزارت خارجه آمریکا به سفیر این کشور در ترکیه می‌گوید که آخرین اطلاعات بدست آمده از گروه‌های مسلح فعال در سوریه نشان می‌دهد که آنها از کمبود تسلیحات نظامی رنج می‌برند و سفیر آمریکا در ترکیه باید به آنها کمک کند.

هچنین گود فری نوشته که در شهر هاتای، در جنوب ترکیه با سرکردگان گروه‌های مسلح دیدار داشته و آنها از کمبود حمایت‌های خارجی و کمک‌های آمریکا به این گروه‌ها که وعده آن را داده بود، شکایت داشتند.

وی می‌افزاید که منابع آگاه در میان گروه‌های مسلح در شهر هاتای به وی اطلاع داده که ترکیه تنها به دادن سلاح به گروه‌های مسلح اکتفا نمی‌کند، بلکه آنها را در استانبول آموزش نیز می‌دهد.

مدیر بخش عراق در وزارت خارجه آمریکا تاکید می‌کند که ارتباط واشنگتن با ارتش آزاد و روند مبادله اطلاعات با کشورهای عربی حوزه خلیج فارس طی ماه‌های گذشته افزایش یافته و دلیل آن به بن بست رسیدن دستیابی به راه حل سیاسی است و این موجب شده، بسیاری از مسئولان آمریکایی به این نتیجه برسند که توسعه دایره رویارویی‌های نظامی در سوریه امری حتمی است.

این نامه خواهان رساندن سلاح به گروه‌های مسلح برای انبار آنها در دمشق و ادلب و الزبدانی می‌شود و اینکه کشورهای عربی حوزه خلیج فارس از جمله قطر تصمیم به افزایش کمک‌های نظامی خود به گروه‌های مسلح گرفته‌اند تا شامل ماهیانه میلیون‌ها دلار شود.

انتهای پیام/م

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها