امروز : دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 26
۰۸:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145765
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در این مراسم گفت: این سانتریفیوژ که امروز رونمایی می‌شود نسبت ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در این مراسم گفت: این سانتریفیوژ که امروز رونمایی می‌شود نسبت به نسل قبلی آن که در کشور برای تولید دارو استفاده می‌شد، بسیار پیشرفته& zwnj;تر است و به دستگاه‌های مانیتورینگ و کنترل مجهز شده است.

وی افزود: این سانتریفیوژ توانایی چرخش 14 هزار تا 17 هزار دور را دارد و به سفارش انستیتو پاستور ایران و با همکاری دو جانبه طی یکسال گذشته در داخل کشور در سازمان انرژی اتمی تولید شد.

وی گفت: برنامه ما این است که که در آینده نزدیک سانتریفیوژهای زونال یا پچی را نیز تولید کنیم و با تفاهمی که با وزارت بهداشت داریم قرار است تا 8 ماه آینده نسل جدیدتر این سانتریفیوژها را که اولتراسانتریفیوژ هستند و قدرت چرخش تا 100 هزار دور را دارند نیز در کشور تولید کنیم و در تلاشیم تا این سانتریفیوژها را به صورت یخچال‌دار تولید کنیم.

صالحی افزود: هر مرکز تولید داروهای نوترکیب به 10 تا 12 دستگاه از این سانتریفیوژها نیاز دارد و برای 7 یا 8 مرکز تولید این داروها در کشور به بیش از 80 سانتریفیوژ نیاز است.

وی گفت: در تلاشیم تا در اجلاس سال آینده کنفرانس کشورهای اسلامی در شهریورماه این دستاورد جدید را معرفی کنیم تا امکان صادرات آن به کشورهای اسلامی فراهم شود.

صالحی ادامه داد: برنامه دیگری که آرزو داریم با همکاری وزارت بهداشت در آینده نزدیک اجرا کنیم، ایجاد یک بیمارستان تخصصی خدمات جامع پزشکی هسته ای است که بتواند به عنوان یک مرکز الگو در منطقه خدمات تشخیصی و درمانی پرتودرمانی را ارائه کند.

وی گفت: هنوز از این نظر، بیماران ما نیازمند این هستند که به خارج سفر کنند و مشکلاتی دارند.

وی همچنین افزود: امیدواریم با تولید سانتریفیوژهای یخچال دار بتوانیم زمینه تولید محصولات دارویی بیشتری را که مورد نیاز بیماران خاص و صعب العلاج در کشور فراهم کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها