امروز : سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 27
۰۳:۱۵
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14577
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۷
تعداد بازدید: 124
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، در مجموعه انفجارهای تروریستی امروز در مناطق مختلف عراق، دست‌کم 12 ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، در مجموعه انفجارهای تروریستی امروز در مناطق مختلف عراق، دست‌کم 12 نفر کشته و 40 نفر زخمی شدند.

بر اساس این گزارش، در آستانه برگزاری انتخابات شوراهای استانی در دو استان «نینوا» و «الانبار» عراق، امروز نیز چندین منطقه در عراق مورد حمله تروریستی قرار گرفت.

انتخابات شوراهای استانی در این دو استان به علت شرایط امنیتی به تعویق افتاده بود و این دو استان از پنج ماه قبل تاکنون صحنه تظاهرات و اعتراضهای ضد دولتی است.

روزنامه الصباح عراق نیز اعلام کرد که این انتخابات قرار است پنجشنبه آینده یعنی سی‌ام خرداد برگزار شود و امروز قرار بود که نیروهای امنیتی در مرحله نخست آراء خود را به صندوق‌های رای بیاندازند و در روز پنجشنبه ساکنان این استانها، آراء خود را اعلام کنند.

یک فرد انتحاری امروز با بستن کمربند انفجاری و پوشیدن لباس نیروهای پلیس عراق خود را در نزدیکی یکی از مراکز رای‌گیری در موصل، منفجر کرد. منابع پزشکی اعلام کردند که شمار قربانیان اولیه این انفجار به 3 کشته و 9 زخمی می‌رسد که همگی از نیروهای پلیس بودند.

در بغداد نیز دو انفجار صورت گرفت که طی آن 9 نفر کشته و 7 تن زخمی شدند.

یک منبع آگاه در پلیس عراق گفت که در انفجار یک رستوران در شمال بغداد 7 نفر کشته شدند و دلیل این انفجار نیز جاسازی یک بمب در نزدیکی رستوران «النخیل» در منطقه «التاجی» در شمال بغداد بود. در انفجار یک بمب دیگر که در یک اتوبوس جاسازی شده بود، در منطقه «ذراع دجله» دو نفر کشته و 7 نفر زخمی شدند.

دیروز نیز روز خونینی برای مردم عراق بود به طوری که در انفجارهای تروریستی در استان‌های جنوبی و مرکزی عراق 50 نفر کشته و 150 تن زخمی شدند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار