امروز : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 16
۰۰:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145785
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، حسن هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دقایقی پیش به نمایندگی از هیئت دولت برای بررسی وضعیت آلودگی هوای ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، حسن هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دقایقی پیش به نمایندگی از هیئت دولت برای بررسی وضعیت آلودگی هوای خوزستان که طی روزهای گذشته با وضعیت بحرانی هجوم گرد و غبار و ریزگردها مواجه بوده است، وارد اهواز شد.

آلودگی شدید هوا و حجم بالای ریزگردها طی هفته جاری در شهرهای مختلف جنوب غربی کشور  و به خصوص اهواز به اوج خود رسیده و به شکل بی سابقه ای زندگی مردم  این استان را مختل کرده است. به طوری که در برخی ساعات حتی امکان دید تا چند متری نیز غیر ممکن شده است.

بسیاری از مردم اهواز و دیگر شهرهای آلوده طی این روزها به شیوه های مختلف اعتراض و ناراحتی خود را از این وضعیت غیر قابل تحمل اعلام کردند و گفتند که امکان و حق نفس کشیدن نیز از آنها سلب شده، افراد سالمند، کودکان و به خصوص بیماران تنفسی  به شدت در مخاطره هستند و افراد عادی نیز به سختی می توانند در اماکن عمومی تردد کنند و حتی در صورت ماندن در خانه و بستن در و پنجره ها نیز از هجوم گرد و غبار در امان نیستند.

وضعیت بحرانی آلودگی ریزگردها باعث تعطیل شدن مدارس شد اما این چاره کار نیست و با توجه به تعطیل موقت، ساکنان اهواز و شهرهای آلوده حتی نمی توانند از این استان خارج شوند و به مناطق سالمتر بروند.

وزیر بهداشت بعد از ظهر امروز در مراسم رونمایی از سانتریفیوژ جدید انستیتو پاستور ایران که به همت محققان سازمان انرژی اتمی ساخته شده است، اعلام کرد که عصر امروز جلسه ای در دولت با حضور تعدادی از اعضای هیئت دولت برای بررسی این موضوع و اتخاد تصمیم مناسب تشکیل می شود و بعد از این جلسه نیز خود به نمایندگی از دولت راهی اهواز شد.

وی گفت: تا زمانی که آسیب شناسی دقیقی از مسئله آلودگی هوای اهواز و شهرهای جنوب غربی کشور نشود، نمی توان در مورد راه حل آن و اقداماتی که می توان در کوتاه مدت انجام داد، اظهار نظر کرد.

قرار بود، معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست، صبح امروز برای بررسی مسئله آلودگی هوای این مناطق و اخذ تصمیم راهی اهواز شود اما به علت شدت آلودگی هوا و لغو پرواز، سفر وی نیز لغو شد، با این حال حسن هاشمی وزیر بهداشت، هم اکنون وارد اهواز شده است.

وزیر بهداشت از فرودگاه برای عیادت بیماران به بیمارستان امام خمینی(ره) اهواز می رود و بعد از آن به جلسه ای که در استانداری خوزستان برای بررسی آلودگی هوا تشکیل می شود، شرکت می کند. او فردا نیز همراه با مردم اهواز در راهپیمایی 22  بهمن شرکت می کند.

توزیع ماسک بین مردم اهواز ادامه دارد و قرار است حدود 400 هزار ماسک دیگر توزیع شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها