امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۳:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145787
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، حضرات آیات مکارم شیرازی، نوری همدانی، سبحانی، جوادی آملی و... در سخنرانی‌های خود طی روزهای ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، حضرات آیات مکارم شیرازی، نوری همدانی، سبحانی، جوادی آملی و... در سخنرانی‌های خود طی روزهای اخیر حضور یکپارچه مردم در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن را خواستار شدند. ایشان همچنین با اشاره به شرایط حساس کشور در عرصه بین‌المللی این حضور را دارای پیام‌های بسیار برای سردمداران غربی دانستند.

شرکت در راهپیمایی 22 بهمن نشان‌دهنده میزان حمایت مردم از نظام است

آیت‌الله ناصر مکارم‌ شیرازی در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد با اشاره به اهمیت پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: باید در نظر داشت که این انقلاب آسان به جایگاه کنونی نرسیده است بلکه با گذر از گردنه‌های سخت و مشکل توانسته، پیروز شود.

وی با بیان اینکه دشمنان پس از پیروزی انقلاب به انواع توطئه‌ها پرداختند گفت: جنگ تحمیلی هشت ساله از جمله این اقدامات است که در آن همه قدرت‌ها علیه نظام جمهوری اسلامی مبارزه می‌کردند.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: دشمنان در دوران کنونی به انواع توطئه‌ها و تهدیدات می‌پردازد که از جمله آنها می‌توان به تحریم اقتصادی، شیعه هراسی و‌ جنگ نرم اشاره کرد که با به کارگیری ابزارهای رسانه‌ای قصد دارند به اهداف شوم خود برسند.

وی عنوان کرد: مردم ایران باید در برابر این توطئه‌ها بصیر باشند، زیرا دشمنان سعی دارند با اعمال فشار و سختی بر مردم، آنها را از انقلاب دلسرد و خسته کنند.

آیت‌الله مکارم‌ شیرازی با اشاره به سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: وفاداری و حمایت مردم از نظام در پیروزی انقلاب وجود داشته، دشمنان در چنین روزهایی مردم را رصد می‌کنند تا میزان حمایت مردم از انقلاب را اندازه‌گیری کنند که شرکت در راهپیمایی 22 بهمن یکی از این امور است.

وی با بیان اینکه از بین بردن انقلاب اسلامی از جمله اهدافی است که دشمنان پیگیری می‌کنند گفت: اقداماتی که دشمنان در زمینه حکومت شیعی در عراق،‌ مقاومت در سوریه و حزب‌الله لبنان انجام می‌دهند، ‌در این زمینه است تا به اهداف شوم خود جامه عمل بپوشانند.

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: تاکنون نقشه‌های دشمنان نقش بر آب شده و به برکت این نظام حزب‌الله لبنان و غزه تقویت شدند و دشمنان پذیرفتند که حکومت سوریه تغییر کردنی نیست.

وی با اشاره به وقایع اخیر یمن گفت: نباید اینگونه رویدادها را دست کم گرفت زیرا اتفاق یمن تصورات واهی دشمنان آشفته کرده است، بنابراین باید به حمایت از مکتب شیعه بپردازیم.

راهپیمایی 22 بهمن عرصه نمایش اقتدار اسلام و انقلاب است

آیت‌الله حسین نوری‌همدانی در جلسه درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد با گرامیداشت فرارسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: همه مردم باید در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن حضور یافته و حماسه‌ای دیگر خلق کنند.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز انقلاب جهانی حضرت مهدی(عج) است تصریح کرد: از همین رو باید به حرکت‌هایی نظیر راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن نیز دیدگاهی دینی و معنوی داشته باشیم.

آیت‌الله نوری‌همدانی با اشاره به کینه توزی دشمنان نظام تاکید کرد: امروز انقلاب اسلامی ایران به نقطه امیدی برای مستضعفان عالم تبدیل شده است و به همین دلیل دشمنان تاب پیشرفت‌های این انقلاب را ندارند.

وی راهپیمایی 22 بهمن را بهترین فرصت برای اعلام پایبندی ملت به نظام ولایی دانست و افزود: مردم با حضور گسترده خود در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن به دشمنان نظام و اسلام نشان می‌دهند که همچنان پرشور در عرصه حمایت از نظام حضور داشته و ثابت قدم هستند.

این مرجع تقلید تصریح کرد: ملت با حضور دشمن شکن خود در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن عزت، اقتدار، وحدت و همبستگی خود را به دنیا نشان می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه بر همگان لازم است که در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن حضوری پرشور داشته باشند گفت: راهپیمایی 22 بهمن عرصه نشان دادن قدرت و اقتدار اسلام و انقلاب و اعلام انزجار از استکبار جهانی و ایادی دست نشانده آن است.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به وضعیت منطقه و جهان اسلام اظهار کرد: در چنین شرایطی بر همگان لازم است که با حضور خود در این راهپیمایی دشمن‌شکن به حمایت از انقلاب و تجدیدپیمان با آرمان‌های امام و انقلاب و تجدید بیعت با ولایت فقیه بپردازند.

22 بهمن ایام‌الله است

آیت‌الله جعفر سبحانی در درس خارج اصول خود که در مسجد اعظم برگزار شد، با بیان اینکه خداوند به حضرت موسی(ع) می‌فرمایند که ایام‌الله را به بنی اسرائیل متذکر باش، اظهار کرد: همه یوم‌ها و مکان‌ها برای خداست، ولی در برخی ایام حق بر باطل غلبه می‌کند و نور بر ظلمت غلبه کرده و به همین دلیل خاص است.

وی خاطرنشان کرد: ایام‌الله ایامی است که حق بر باطل و نور و بر ظلمت غلبه می‌کند و روز شاخصی است که نعمت‌های خدا بر بشر ظاهر می‌شود.

این مرجع تقلید عنوان کرد: در آن دوران ایام‌الله روزی بود که بنی‌ اسرائیل از دریا عبور کرد، خداوند در این آیه می‌فرماید، روزگاری زیر فشار بودند و آنها را از فشار بیرون آوردیم؛ البته قرآن همیشه مانند آفتاب می‌تابد و برای یک روز و حادثه‌ای نازل نشده است.

وی با اشاره به واقعا 22 بهمن گفت: دوران رژیم شاه مردم در ظلمات و فشار بودند ولی اکنون در نعمت قرار دارند، بنابراین باید قدر بدانید و خیال نکنید که این نعمت همیشه می‌ماند اگر شکر نعمت به جا آوریم، اضافه می‌شود و اگر کفران نعمت کنیم خداوند عذاب فراوانی بر ما نازل می‌کند.

سبحانی خاطرنشان کرد: 22 بهمن ایام‌الله بوده و روزی است که نعمت و برکات خدا بر امت اسلامی نازل شد، بنابراین باید قدردان آن باشیم ولی متاسفانه در جامعه کارهایی انجام می‌شود که حاکی از آن است که برخی از ما شاکر نیستیم.

وی عنوان کرد: حجاب و عفاف، مسائل اخلاقی و امین بودن مسئولان مسئله مهمی است، باید تمام مسئولان امین باشند، اگر امانت را رعایت نکنیم، خداوند ما را مؤاخذه می‌کند.

حضور در راهپیمایی 22 بهمن عبادت است

آیت‌الله عبدالله جوادی‌آملی هم در جلسه درس تفسیر قرآن کریم خود که در مسجد اعظم برگزار شد با اشاره به اینکه باید پاسدار خون شهدا باشیم، اظهار کرد: حق خون شهدا بر گردن ما است و باید حرمت خون شهدا را همواره حفظ کنیم.

وی با اشاره به اینکه باید نسبت به ترویج فرهنگ ایثار اهتمام داشته باشیم، خاطرنشان کرد: ما باید همواره پیرو دین بوده و از دین پاسداری کنیم؛ نباید فراموش کنیم که کس دیگری است که امنیت منطقه و کشور را حفظ کرده است.

این مرجع تقلید فرا رسیدن ایام‌الله دهه فجر را گرامی داشت و با اشاره به فرارسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: باید در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن که نوعی عبادت است با وضو حاضر شویم.

وی با اشاره به روند شکل‌گیری انقلاب اسلامی و تلاش‌هایی که برای به ثمر رسیدن این انقلاب صورت گرفت تصریح کرد: با ایستادگی مردم و رهبری امام بود که انقلاب اسلامی شکل گرفت و به پیروزی رسید.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب دشمنان تلاش بسیاری داشتند که نگذارند اندیشه این انقلاب گسترش یابد تاکید کرد: آنها هر روز دم از گزینه‌هایی که روی میز است می‌زنند و این سخن فرعونی است.

وی با تاکید بر اینکه باید در این راهپیمایی با وضو حاضر شویم تاکید کرد: حضور در این راهپیمایی آثار مهمی دارد و با حضور در این راهپیمایی یاد امام و شهدا گرامی داشته می‌شود.

آیت‌الله جوادی‌آملی با اشاره به اینکه غربی‌ها دنباله‌رو تفکر اومانیستی هستند گفت: آنها امروز الفاظ را عوض کرده‌اند ولی همچنان رویه آنها همین است و می‌خواهند کارهای خود را با زورگویی به پیش برند.

راهپیمایی 22 بهمن بر پندارهای غلط دشمنان انقلاب و اسلام خط بطلان می‌کشد

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور اطلاعیه‌ای به مناسبت یوم الله 22 بهمن اعلام کرد: دهه فجر یادآور عنایات خاصه حضرت پروردگار به ملت شریف ایران و مصداق بارز آیه شریفه «إِنْ تَنْصُرُوا اللّهَ یَنْصُرْکُمْ » است. هر سال که از عمر پر‌برکت انقلاب می‌گذرد، ژرفای معارف ناب آن بیش از گذشته معلوم می‌شود و درخت تنومند استقلال و آزادی، بیش از پیش ثمر می‌بخشد.

در ادامه این اطلاعیه تصریح شده است: بازگشت امام عظیم الشأن ما به میهن اسلامی و پیروزی انقلاب در 22 بهمن ماه 57، رأی تاریخی به جمهوری اسلامی در 12 فروردین ماه 1358، تسخیر لانه جاسوسی در 12 آبان همان سال، هشت سال دفاع غرور آفرین از مرز و بوم ایران اسلامی،‌ حضور پرشور در پای صندوق‌های انتخابات، حماسه تاریخی نهم دی و... همه و همه برگه‌هایی از کتاب قطور حماسه‌های ملت ایران است.

در بخش دیگری از این اطلاعیه خاطرنشان شده است: پیشرفت‌های بی‌بدیل علمی و صنعتی، شکوفایی‌های خیره کننده در دستیابی به چرخه سوخت و تولید انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای، تلاش‌های ثمر بخش در فناوری‌های موشکی، پیروزی‌های جوانان برومند ایرانی در المپیادهای علمی و رشد زاید‌الوصف در پزشکی در پرتو انقلاب اسلامی شکل گرفته است. تاریخ انقلاب گواه است که تهدیدها، تحمیل‌ها و تحریم‌ها، خللی در عزم استوار ملت ایران و عهد مستحکم مردم با امام و شهیدان ایجاد نکرد، تاریخ انقلاب گواه است که این ملت،‌ با پیروی از اصل مترقی ولایت فقیه و رهبری معظم انقلاب اسلامی، استکبار جهانی و قدرت‌های شیطانی به‌ویژه آمریکا، انگلیس و اسرائیل را به زانو در آورد. بیداری اسلامی ‌و روح استکبارستیزی مسلمانان در جهان اسلام، نشان از گسترش و فراگیری پیام انقلاب اسلامی دارد. پیام مقام‌ معظم‌ رهبری به جوانان اروپا و آمریکا و تأثیرات ژرف آن در عرصه جهانی، ‌نشان از جایگاه اسلام و انقلاب دارد.

در این اطلاعیه آمده است:‌ آری، ‌راه همان راه است. ملت ایران به خوبی می‌داند که دشمنان انقلاب و اسلام، به ویژه آمریکای جنایتکار لحظه‌ای از دشمنی خود دست برنداشته‌اند و با سلاح تهدید و تحریم می‌کوشند تا در عزم استوار ملت ایران خلل وارد کنند که ان‌شاء‌الله راهپیمایی 22 بهمن امسال بار دیگر بر این پندارها خط بطلان خواهد کشید. جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، ضمن تبریک ایام الله دهه فجر به محضر مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی» و ملت شریف ایران، عموم مردم مسلمان و غیور ایران را به شرکت پرشور در راهپیمایی 22 بهمن دعوت می‌کند.

راهپیمایی 22 بهمن معادلات مذاکره را به نفع ایران رقم می‌زند

آیت‌الله سیداحمد خاتمی نیز با اشاره به آیه 120 سوره توبه اظهار کرد: قرآن کریم هر گامی را که موجب خشم دشمن شود، عمل صالح می‌داند و بر این اساس راهپیمایی روز 22 بهمن صبغه معنوی و قداست می‌یابد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با دعوت از ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن بیان کرد: گام‌هایی که در راهپیمایی حضور پیدا می‌کنند، تحقیقا بیعت با نظام اسلامی، آرمان‌ها و شهیدان است.

وی تصریح کرد: این گام‌های ملت ایران اسلامی است که عزت نظام اسلامی را رقم می‌زند و به صراحت به دشمنان پیام می‌دهد که امروز شور، شعور، نشاط و هیجان انقلابی بعد از 36 سال از پیروزی انقلاب در ملت ایران زنده است و پای آرمان‌های خود ایستاده‌اند.

آیت‌الله خاتمی تاکید کرد: ملت ایران ذره‌ای از استقلال خود کوتاه نخواهند آمد و تودهنی محکمی می‌زند به دنیای استکبار، آمریکا و همپیمانانش که می‌خواهند چنگ در چنگ استقلال و آزادگی ملت بیاندازند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به مذاکرات ایران و غربی‌ها اظهار داشت: با توجه به وضعیت مذاکراتی که در جریان است قطعا این راهپیمایی معادلات را به نفع نظام اسلامی رقم خواهد زد.

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن، شعار «هیهات مناالذله» را زنده می‌کنند و می‌گویند که ما نخواهیم گذاشت دیگر در این کشور بردگی زمان طاغوت تکرار شود.

انتهای پیام/2258/ش40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها