امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۹:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145788
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سندی فوق سری به تاریخ آوریل 2013 از نگرانی‌های جامعه اطلاعاتی آمریکا درباره ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سندی فوق سری به تاریخ آوریل 2013 از نگرانی‌های جامعه اطلاعاتی آمریکا درباره توسعه توانمندی& zwnj;های سایبری ایران پرده برمی‌دارد. 

«گرین گرینوالد»، روزنامه‌نگار تحقیقی و همکار افشاگر ادوارد اسنودن ـ پیمانکار سابق سیا ـ روز سه‌شنبه در پایگاه خبری «اینترسپت» با انتشار این سند می‌نویسد جامعه اطلاعاتی آمریکا نگران است حملات سایبری پیشرفته غرب علیه ایران به توسعه توانمندی‌های سایبری این کشور منجر شده باشد.

جامعه اطلاعاتی آمریکا ـ چنانکه در این سند تصریح شده ـ می‌گوید ایران با مهندسی معکوس تهاجمات سایبری، موفق به بازتولید تاکتیک‌های آن حملات شده است.

آژانس امنیت ملی آمریکا، به طور خاص از پیشرفت‌های روزافزون تسلیحات سایبری ایران ابراز نگرانی کرده است.

آژانس امنیت ملی همچنین در سند تازه افشا شده حمله سایبری ادعایی ایران علیه شرکت ملی نفت عربستان سعودی («سعودی آرامکو») درآگوست 2012  را مصداقی از توانمندی سایبری ایران دانسته و اضافه می کند اینکه ایران در آوریل ۲۰۱۲ خود هدف حمله‌ای نشابه واقع شده بود به وضوح توانمندی این کشور برای یادگیری از توانمندی‌های دیگران را نشان می‌دهد.

به گفته گرینوالد این سند را ادوارد اسنودن در اختیار پایگاه خبری «اینترسپت» قرار داده است.

بخشی از سند مورد نظر، جاسوسی نهادهای اطلاعاتی آمریکا و انگلیس از مذاکرات ایران و ۱+۵ و ارائه اطلاعات به سیاستمداران آن کشورها را از جمله موارد موفق پروژه‌های مشترک جاسوسی دو کشور عنوان کرده است.

این سند، «حمایت از سیاست‌گذاران در خلال دوره‌های مختلف مذاکرات بین گروه ایران و 1+5» را از جمله پروژه‌های موفقیت‌‌آمیز مشترک بین لندن و واشنگتن در زمینه جاسوسی توصیف می‌کند.

انتهای پیام/ا.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار