امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۲۱:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145808
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مسئولان و فرماندهان ناوگروه سی و سوم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندر کلمبو ...

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مسئولان و فرماندهان ناوگروه سی و سوم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندر کلمبو با ژنرال & laquo;نامایاکارا» فرمانده ناوگان غرب نیروی دریایی سریلانکا دیدار کردند.

ژنرال نامایاکارا ضمن استقبال گرم از حضور ناوگروه عملیاتی- آموزشی نیروی دریایی ارتش در این کشور آن را در راستای تقویت روابط ایران و سریلانکا در همه حوزه‌ها خصوصا در زمینه نظامی ارزیابی کرد و گفت: ما علاقمندیم تا این روابط هرچه بیشتر و مستحکم‌تر شود.

وی با بیان اینکه کشور ما نیز مانند جمهوری اسلامی ایران یک جنگ طولانی را تجربه کرده است افزود: این تبادل آموزش و تجربیات دو کشور در حوزه‌های دفاعی می‌تواند بسیار ارزشند باشد.

فرمانده ناوگان غرب سریلانکا با اشاره به سفر گذشته خود به تهران خاطرنشان کرد: این سفر برای من بسیار جالب بود و در آن با موضوعات و تجربیات بسیار خوبی آشنا شدم.

ژنرال نامایاکارا جمهوری اسلامی ایران را یک کشور دوست برای سریلانکا عنوان کرد و افزود: رئیس‌جمهور ما نیز در گذشته هم با رهبر جمهوری اسلامی ایران و هم با روسای جمهور شما ملاقات داشته و این نشان می‌دهد روابط دو کشور تنها در حوزه‌های نظامی نبوده و در همه ابعاد سیاسی گسترش یافته است.

وی اقیانوس هند را یک منطقه مهم عنوان کرد و افزود: حضور ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سریلانکا در جهت تقویت روابط دو کشور است و ما در همین رابطه مشتاق توسعه این روابط هستیم.

بنا بر این گزارش ژنرال نامایاکارا چهل و چهارمین فرمانده ناورگروه غرب سریلانکا از سال 1985 است.

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس، ناوگروه سی و سوم نیروی دریایی ارتش که یک ناوگروه اطلاعاتی، عملیاتی و آموزشی است از روز گذشته در بندر کلمبو سریلانکا پهلو گرفته و سه روز در این بندر خواهد ماند.

ماموریت ناوگروه سی و سوم از اوایل بهمن ماه آغاز و قرار است این ناوگروه به گشت‌زنی در اقیانوس هند و آب‌های جنوب شرق آسیا بپردازند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها