امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۱۱:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145840
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
علی میرزاجانی رئیس انجمن اوپتومتری ایران در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار کرد: اگر کسی مدت زمان طولانی در فضای باز حضور داشته ...

علی میرزاجانی رئیس انجمن اوپتومتری ایران در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار کرد: اگر کسی مدت زمان طولانی در فضای باز حضور داشته باشد باید از عینک آفتابی استفاده کند که بخش‌های اطراف چشم را به طور کامل پوشش دهد یعنی عینکی بر چشم بزند که فرورفتگی‌های اطراف چشم را به طور کامل پر کند.

وی گفت: اگر کسی مدت زمان کوتاهی در فضای باز حضور داشته باشد و از عینک آفتابی که تمام فرورفتگی‌های اطراف چشم را پر نکند استفاده نکند و آسیبی به چشمش وارد نشود چرا که در کوتاه مدت میزان اشعه وارد شده به چشم مجاز است.

میرزاجانی خاطرنشان کرد: کسانی که نمره عینک ندارند و فقط به سبب محافظت از چشم مقابل اشعه UV از عینک آفتابی استفاده می‌کنند حدالامکان باید از فریم‌های بزرگ‌تر استفاده کنند که پوشش کاملی روی سطح چشم ایجاد کند.

رئیس انجمن اپتومتری ایران خاطرنشان کرد: طرح فریم باید به گونه‌ای باشد که با نوع و شکل صورت فرد از نظر ارگونومی منطبق باشد تا دقیقاً به روی صورت بنشیند و اشعه UV  وارد چشم نشود.

وی تصریح کرد: هرچه بیشتر این موضوع را لحاظ کنیم به ایمنی بیشتری دست پیدا می‌کنید و گاهی اوقات فرم‌های آفتابی با سایزهای کوچکی دیده می‌شود که تمام قسمت‌های چشم را نمی‌پوشاند و استفاده از این فرم‌ها بستگی به طول مدتی دارد که فرد مقابل آفتاب قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها